Monitoring

Kamera Wi-Fi Tapo C310 Kamera Wi-Fi Tapo C310 Kamera Wi-Fi Tapo C310
TP-Link

Kamera Wi-Fi Tapo C310

(0/5)
245,00 zł

Typ kamery: Bezprzewodowa,
Rodzaj kamery: Tuba, 
Rozdzielczość: 3 Mpx,
Funkcje AI: Wykrywanie ruchu, 

Rejestrator Uniview... Rejestrator Uniview... Rejestrator Uniview...
Uniview

Rejestrator Uniview NVR302-09E-B 9-kanałowy

(0/5)
2 165,00 zł

Rodzaj rejestratora: IP, 
Ilość kanałów: 9, 
Maksymalna ilość dysków: 2, 
Możliwość montażu RACK: tak (nie ma w zestawie), 
Maksymalna obsługiwana rozdzielczość: 12 Mpx, 
Maksymalna obsługiwana pojemność dysków: 8 TB 

Rejestrator IP Uniview... Rejestrator IP Uniview...
Uniview

Rejestrator IP Uniview NVR301-16X 16 kanałowy

(0/5)
1 220,00 zł

Rodzaj rejestratora: IP, 
Ilość kanałów: 16, 
Maksymalna ilość dysków: 1, 
Możliwość montażu RACK: nie, 
Maksymalna obsługiwana rozdzielczość: 8 Mpx, 
Maksymalna obsługiwana pojemność dysków: 6TB 

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA CCTV

Monitoring i wybór systemu monitoringu dla domu i firmy


Telewizja przemysłowa jest to nic innego jak system przekazywania obrazu z wcześniej ustalonych miejsc w zamkniętym systemie odbiorczym. Taki system służy ma za zadanie zwiększyć szeroko rozumiane bezpieczeństwo zarówno w pomieszczeniach jak i przestrzeni, które zostały objęte nadzorem kamer. Najcześciej obraz z kamer jest dostępny jedynie na stanowiskach ochrony, tak by wychwytywać potencjalnie niebezpieczne zachowania lub unikać nieszczęsliwych wypadków. Naturalnym środowiskiem występowania zorganizowanych systemów monitoringu są obiekty takie jak:  centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, ulice miast, place, urzędy miejskie, kampusy, stadiony sportowe czy duże budynki biznesowe. 

Jakie kamery do monitoringu wybrać?

Wybierając urządzenie, które będzie monitorowało dany obszar, należy najpierw określić dokładnie jego umiejscowienie i przeznaczenie. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać model o odpowiednich parametrach. Kamery IP różnią się budową, odpornością, łącznością czy funkcjami wpływającymi na jakość i sposób rejestrowania obrazu. Podstawowy podział dotyczy zastosowania, a dokładniej miejsca montażu kamery do monitoringu. Wewnętrzne będą odpowiednie do monitorowania pomieszczeń w domu i w biurze. Kamery IP zewnętrzne są natomiast odporne na warunki atmosferyczne, czyli przystosowane do rejestrowania obrazu sprzed budynku. Budowa kamery IP będzie istotna ze względu na sposób montażu i zakres ruchów, jakie może wykonać obiektyw w celu rejestrowania obrazu z większego obszaru. Obrotowe kamery IP często oferują przydatną funkcję inteligentnego śledzenia podejrzanych obiektów. Szczególną uwagę warto zwrócić także na kąt widzenia, rozdzielczość i wyposażenie w diody IR niezbędne do rejestrowania czytelnego obrazu w nocy. Wysokiej jakości obraz będzie bardziej czytelny i pozwoli zidentyfikować osoby lub numery tablic rejestracyjnych. Więcej informacji dotyczących zastosowania i wyboru odpowiedniej kamery IP znajdziesz w poradniku: Kamera IP – dlaczego jej potrzebujesz? Monitoring do Twojego domu.

Rejestratory IP - do czego służą?

Rejestratory IP to wielofunkcyjne urządzenia, które stanowią ważny element zestawu monitorującego. Przetwarzają odebrany od kamer sygnał, dają możliwość podglądu widoku, archiwizowania nagrań i ich odtwarzania. Rejestrator IP może obsługiwać od kilku do nawet kilkudziesięciu kamer, zbierając obraz każdej z nich i umożliwiając jednoczesne wyświetlanie nagrań. Istotne będą więc parametry wskazujące liczbę obsługiwanych kamer, liczbę odtwarzanych kanałów oraz zakres podziału ekranu. Wybierając odpowiednie urządzenie, należy wziąć pod uwagę obsługiwaną rozdzielczość, aby wysokiej jakości nagrania z zaawansowanych technologicznie kamer nie straciły jakości. Warto zainteresować się też dodatkowymi funkcjami. Rejestratory obsługujące kodeki kompresji wideo zmniejszają rozmiar pliku, bez wpływu na jakość i szczegółowość nagrań, aby zaoszczędzić miejsce na dysku. Wiele urządzeń oferuje też funkcję detekcji ruchu, dzięki której po wykryciu niepokojącej zmiany w obrazie, automatycznie otrzymasz powiadomienie. Rejestratorem i podłączonymi kamerami można sterować z poziomu dedykowanego oprogramowania, a nawet aplikacji mobilnych.