Automatyka

Podkategorie

Automatyka

Automatykę określa się jako automatykę domową, inteligentny dom lub smart home. Ułatwia ona codzienne funkcjonowanie całego domu oraz jego mieszkańców.

Dzięki automatyce możemy cieszyć się takimi rzeczami jak:
● automatycznie zapalane światło,
● możliwość zdalnego sterowania roletami oraz zasłonami,
● zdalna kontrola temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu,
● kontrola na odległość sprzętem grającym,
● otwieranie przejść i bram bez dotykania klamki,
● monitorowanie zużycia energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo

Automatyka oferuje szeroki wachlarz akcesoriów i urządzeń, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo budynków, jak i osób przebywających w środku niego. Możemy do nich zaliczyć systemy kontroli dostępu, systemy domofonowe i wideodomofonowe.

Automatyka

Automatyka budynkowa

Nowoczesna technologia coraz bardziej staje się popularna. Zwiększa ona standardy korzystania z lokali, budynków, biur czy mieszkań. Automatyka budynkowa składa się z urządzeń, które są odpowiedzialne za sterowanie różnymi instalacjami znajdującymi się w budynku i jego otoczeniu. Należą do nich między innymi urządzenia odpowiedzialne za klimatyzację, ogrzewanie, wentylacje, sterowanie roletami, kontrolę dostępu czy wykrywanie obecności.

Automatyka bram

Ręczne otwieranie bram jest czasochłonne i niewygodne, ponieważ zmusza nas do wysiadania z pojazdu. Najbardziej może nam to przeszkadzać podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych na przykład podczas mroźnej zimy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w bramach możemy zaoszczędzić czas na ich otwieraniu i pozostać w komfortowym samochodzie. Podczas wybierania automatyki do bramy należy zwrócić uwagę na długość skrzydła bramowego oraz jego masę. Dużą rolę odgrywa także odległość między mocowaniem a zawiasami. Odpowiednie dopasowanie automatyki do naszej bramy zapewni jej trwałość i funkcjonalność przez długi czas.

Jaka automatyka do bramy dwuskrzydłowej?

Automatyka do bram bardzo usprawnia i ułatwia nam wjazd na wybrany teren. Urządzenia przeznaczone do automatycznego otwierania bramy można zainstalować na nowych bramach oraz na już używanych. Zwiększają one nie tylko naszą wygodę, ale i bezpieczeństwo, panujące na posesji.

skład automatyki bramowej wchodzi:
● siłownik
● antena
● pilot
● sterownik z odbiornikiem radiowym
● fotokomórki bezpieczeństwa
● lampa ostrzegawcza
● wyłącznik na klucz

Automatyka do bram dwuskrzydłowych oraz jednoskrzydłowych składa się z siłowników hydraulicznych lub elektromechanicznych. Natomiast w bramach przesuwnych stosuje się motoreduktor. Napędza przekładnie zębatą z płaską szyną zębatą, która biegnie wzdłuż całej bramy.