Estetyczne zasilanie awaryjne dla kamer od firmy Pulsar
W prawidłowo działającym systemie monitoringu kluczowym aspektem jest utrzymanie stałego zasilania wszystkich urządzeń co nie raz stanowi wyzwanie dla instalatorów. Na pomoc przychodzi firma Pulsar oferując nie dość, że skuteczne, to estetyczne rozwiązanie tego problemu.

Montaż na słupie oświetleniowym małych kamer telewizji przemysłowej i dużej obudowy, w której zmuszeni jesteśmy umieścić switch`a PoE wraz ze standardowym zasilaczem buforowym 54V i czterema szeregowo podłączonymi akumulatorami - nie wygląda estetycznie. W związku z tym część klientów rezygnuje z tak ważnego elementu, jakim jest awaryjne źródło zasilania.

Mało kto wie, że w ofercie firmy Pulsar są produkty, które rozwiążą ten problem. Przykładem może być zasilacz PWB-52V1A. Jest to zasilacz buforowy, który posiada wbudowaną przetwornicę DC/DC podbijającą napięcie do 52V DC, dzięki czemu do zasilania awaryjnego wystarczy tylko jeden akumulator 12V.

pulsar pwb
Dzięki takiemu rozwiązaniu:

a) zmniejszamy koszty zakupu do jednego akumulatora,

b) zmniejszamy wielkość obudowy,

c) dodatkowo przetwornica stabilizuje napięcie wyjściowe, bez względu na stan naładowania baterii. W rezultacie uzyskujemy dłuższy czas podtrzymania z 12V baterii.

Oprócz zasilania i podtrzymania buforowego podłączanych urządzeń, moduł zasilacza PWB-52B1A posiada jeszcze jedną zaletę. Jest nią przycisk „Start”, który pozwala na uruchomienie systemu monitoringu bez obecności głównego źródła zasilania AC 230V. Docenią go zwłaszcza ci, którzy próbowali uruchomić system bez obecności napięcia podstawowego 230VAC.

pulsar zasilacz pwb Cechy zasilaczy serii PWB:

• modułowy zasilacz impulsowy do zabudowy,
• przeznaczony do systemów wymagających napięcia zasilania 52VDC (np. systemy zasilania PoE),
• wbudowana przetwornica DC/DC stabilizuje napięcie wyjściowe bez względu na stan naładowania baterii oraz pozwala na zastosowanie mniejszej ilości akumulatorów obniżając koszty systemu,
• przycisk „START” – bezpiecznego, manualnego załączenia zasilania z akumulatora bez obecności napięcia sieci AC 230V,
• możliwość rozbudowy o moduł sygnalizacji optycznej PKAZ168,
• możliwość montażu zasilaczy na szynie TH35 (wymagany adapter DIN).

Podziel się tym postem