Jabra-Speak-810-CSB2.jpg

Seria Jabra Speak

Zaprojektowana do łatwego wykonywania rozmów konferencyjnych i prostej współpracy

Zestaw głośnomówiący z serii Jabra Speak zapewni krystalicznie czystą komunikację podczas spotkań i rozmów z klientami. Idealnie sprawdzi się w sali konferencyjnej lub jako urządzenie przenośne, które zabierzesz ze sobą w podróż.

Seria Jabra Speak oferuje mnóstwo różnych funkcji i ułatwia prowadzenie rozmów konferencyjnych dzięki intuicyjnym interfejsom, wielu opcjom łączności takim jak Bluetooth® i znakomitej jakości dźwięku.

Zestawienie porównawcze zestawów głośnomówiących serii Jabra Speak


jabra-tabelka.jpg

Jabra-Speak-750-Meeting-Room-CSB.jpg
Poniżej znajdziecie garść pomocnych informacji na nurtujące was pytania dotyczące serii Jabra Speak.


Czym różnią się zestawy z certyfikatem Microsoft Teams od standardowych w wersji UC?

Modele zestawów głośnomówiących Jabra Speak w wersji MS są certyfikowane do stosowania z Microsoft Teams i obsługują tryb „plug and play”, który zapewnia następujące funkcje:

• Automatyczny wybór zestawu w wersji MS jako domyślnego urządzenia komunikacyjnego.
• Powiadomienia LED aplikacji Microsoft Teams widoczne na urządzeniu Jabra.
• Specjalny przycisk Microsoft Teams na urządzeniu Jabra ułatwiający interakcje między urządzeniem a Microsoft Teams na komputerze.
• Jeśli obecnych jest kilka urządzeń w wersji MS, priorytetyzacja połączeń wyśle dźwięk do urządzenia, które zostało użyte, aby odpowiedzieć na połączenie przychodzące.

Jeśli stosujesz wersję MS z innym klientem telefonu programowego, to produkt w wersji MS powinien działać tak samo jak w wersji UC w zakresie dźwięku i standardowych funkcji, takich jak odbieranie i kończenie połączenia, regulacja głośności, wyciszanie.

Jeśli nie używasz Microsoft Teams jako klienta telefonu programowego, zalecamy korzystanie ze standardowej wersji UC, która posiada certyfikaty dla wszystkich wiodących platform UC, wliczając Cisco, Mitel i Avaya. Jeśli stosujesz wersję UC do korzystania z Microsoft Teams, tryb „plug and play” nie będzie funkcjonował. Można manualnie konfigurować funkcje dźwięku i kontrolowania połączeń, wybierając podłączoną wersję UC jako domyślne urządzenie komunikacyjne w ustawieniach Microsoft Teams.

Czy można podłączyć zestaw głośnomówiący Jabra do zestawu słuchawkowego Bluetooth?

Nie, zestawy głośnomówiące Jabra nie obsługują tej funkcji. Jednak możesz połączyć ze sobą dwa zestawy głośnomówiące.

Czy kilku użytkowników może korzystać z tego samego zestawu głośnomówiącego Jabra?

Tak, kilku użytkowników może korzystać z tego samego zestawu głośnomówiącego Jabra. Podczas wspólnego stosowania z urządzenia pamiętaj o korzystaniu z dzielonego trybu użytkowania, aby zestaw głośnomówiący nie był automatycznie podłączany ponownie do poprzednio sparowanego smartfona lub adaptera Bluetooth Jabra Link.

Czy mogę połączyć Jabra Speak 750 z zestawem Jabra Speak 710?

Zestaw Jabra Speak 750 można połączyć wyłącznie z innym zestawem Jabra Speak 750.
Zestaw Jabra Speak 710 można połączyć wyłącznie z innym zestawem Jabra Speak 710.

Kiedy widoczny jest przycisk Microsoft Teams?

Przycisk Microsoft Teams jest widoczny, gdy zestaw Jabra Speak 750 jest podłączony do komputera i użytkownik jest zalogowany do Microsoft Teams. Przycisk działa inaczej w zależności od obecnego statusu Microsoft Teams.

Jak można połączyć dwa zestawy głośnomówiące Jabra Speak 750?

W przypadku, gdy dwa zestawy głośnomówiące Jabra Speak 750 znajdują się w odległości 4 m od siebie, zostanie wyświetlony przycisk Połącz. Aby tymczasowo połączyć dźwięk pomiędzy urządzeniami, dotknij przycisku Połącz na obydwu zestawach głośnomówiących. Aby rozłączyć zestawy głośnomówiące, dotknij przycisku Połącz na jednym z urządzeń.

Uwaga
Łączenie dwóch zestawów głośnomówiących Jabra 750 odbywa się w oparciu o połączenie Bluetooth. Każdy zestaw Speak 750 może mieć tylko dwa aktywne połączenia Bluetooth.


Jaka jest różnica pomiędzy jakością dźwięku podczas prowadzenia rozmów i podczas odtwarzania muzyki?

Jakość dźwięku do rozmów

Produkty do telefonii/komunikacji zwykle obsługują dźwięk szerokopasmowy, który znany jako dźwięk HD (High Definition). Dźwięk HD odtwarza wysokiej jakości dźwięk tak, aby brzmiał czysto, wyraźnie i naturalnie dla rozmówcy odbierającego połączenie. Dźwięk HD zapewnia wysokiej jakości dźwięk do rozmów, ale nie do słuchania muzyki.

Jakość dźwięku do odtwarzania muzyki

Aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku do odtwarzania muzyki, produkt Jabra wymaga zastosowania dwóch głośników, które obsługują strumieniowanie muzyki i wideo w Hi-Fi stereo. Wszystkie obecne produkty Jabra Bluetooth z dwoma głośnikami obsługują dźwięk stereo. Te produkty zwykle stosują profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) do strumieniowania dźwięku o wysokiej jakości. Jabra oferuje szeroki zakres produktów z różnymi opcjami do rozmów i muzyki. Szczegóły dotyczące jakości rozmów w porównaniu z muzyką znajdują się w danych technicznych produktu i specyfikacjach technicznych.

Czy można użyć nowego urządzenia Jabra Bluetooth z innymi urządzeniami, które mają starsze wersje Bluetooth?

Urządzenie Jabra Bluetooth jest w pełni kompatybilne z poprzednimi urządzeniami Bluetooth, które mają wersję Bluetooth 2.0 lub nowszą z wersją Headset Profile (HSP) 1.2 lub nowszą i wersją Hands Free Profile (HFP) 1.5 lub nowszą.

Jakie są klasy, wersje i profile Bluetooth?

Klasa urządzenia Bluetooth określa zasięg łączności bezprzewodowej urządzenia. Można podłączyć dwa urządzenia Bluetooth o różnych klasach bez żadnych problemów. Jednak wówczas zastosowana zostanie najniższa klasa i jej zasięg.

Wszystkie wersje Bluetooth są wstecznie kompatybilne i domyślnie będą korzystały z dostępnych funkcji danego połączenia Bluetooth. Połączone urządzenia Bluetooth nie muszą mieć tej samej wersji Bluetooth, aby zachować kompatybilność.

Profile Bluetooth określają rodzaj danych, które są przesyłane za pomocą technologii Bluetooth. Aby dwa urządzenia Bluetooth były kompatybilne, muszą obsługiwać te same profile. Wsparcie profili Bluetooth może być różne w różnych urządzeniach Bluetooth.

Jakie parametry techniczne powinny mieć ładowarki i jakich wskazówek należy przestrzegać podczas używania ich?

W celu ładowania urządzenia Jabra zalecamy używanie dołączonego kabla ładowania/zasilacza USB (lub zasilacza sieciowego, w przypadku niektórych urządzeń). Jeśli używasz urządzenia innej firmy, korzystaj z ładowarki USB certyfikowanej pod względem bezpieczeństwa do użycia w kraju, w którym przebywasz.


Podziel się tym postem