Monitoring w każdym miejscu – czyli jak Scylla AI jest wykorzystywana w mobilnych wieżach firmy AlarmTower

AlarmTower

Zdj.1. Mobilna wieża monitorująca AlarmTower


⠀⠀Współcześnie zagadnienia związane z bezpieczeństwem przyjęły rangę jednego z najważniejszych aspektów naszego życia. W kontekście tego dążenia do ochrony zarówno mienia, jak i życia ludzkiego, kluczowym narzędziem staje się monitoring wizyjny. Niestety, często napotykamy na potrzebę wdrożenia takiej formy nadzoru w miejscach, gdzie dostęp do źródeł energii elektrycznej czy sieci internetowej jest ograniczony. Co więcej, fizyczny montaż niezbędnych urządzeń niesie za sobą szereg wyzwań i trudności.

AlarmTower2

Zdj.2. Zrzut ekranu rozwiązania Scylla AI wykorzystywanego w mobilnych wieżach monitorujących AlarmTower


⠀⠀Ten problem wyłania się szczególnie w sytuacjach, takich jak monitoring placu budowy, gdzie dostęp do prądu lub Internetu bywa ograniczony ze względu na wczesny etap inwestycji, a jednocześnie składowane są cenne urządzenia oraz materiały, które mogą stać się łupem dla potencjalnych złodziei. To wyzwanie nie ogranicza się jednak tylko do tego obszaru. Lista zastosowań tego rozwiązania jest bardzo długa, może okazać się ono przydatne np. podczas organizacji wydarzeń plenerowych, na terenach gospodarstw rolnych, gdzie konieczność stałego lub czasowego monitoringu staje się nieodzowna.

Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi rozwiązanie firmy AlarmTower – czyli mobilne wieże dozorowe z wykorzystaniem analityki firmy Scylla AI.


Czym jest mobilna wieża dozorowa?

AlarmTower-3 AlarmTower-4

Zdj.3. Mobilna wieża monitorująca AlarmTower


⠀⠀Jest to przenośna konstrukcja, zazwyczaj na kształt wieży lub wysuwanego masztu, którą możemy wyposażyć we wszelkiego rodzaju kamery monitorujące, od zwykłych kamer tubowych po zaawansowane kamery obrotowe. Jej głównym celem jest zapewnienie wysokiego punktu obserwacyjnego, który umożliwia skuteczne monitorowanie okolicznego terenu lub obszaru. Dodatkowo sprawdza się tam, gdzie tradycyjne metody zawodzą, lub zastosowanie monitoringu standardowego jest trudne czy nieopłacalne.
⠀⠀AlarmTower stworzył nowoczesny system zabezpieczeń, który jest ekonomiczną alternatywą do znanych nam rozwiązań. Zasięg ich wież sięga aż 200 m i idealnie sprawdza się przy ochronie dużych terenów przy jak najmniejszym koszcie obsługi.

Mobilne maszty są szeroko wykorzystywane, a ich zastosowanie to między innymi:

⠀⠀• Bezpieczeństwo publiczne: Mogą być używane przez służby mundurowe, organizatorów wydarzeń masowych oraz władze lokalne do monitorowania dużych skupisk ludzi, takich jak koncerty, imprezy sportowe czy zgromadzenia publiczne.

⠀⠀• Parkingi monitorowane: Mobilne maszty monitorujące znajdują zastosowanie w monitorowaniu parkingów, zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. Kamery umieszczone na wieżach mogą skutecznie nadzorować obszar parkingu, zapewniając ochronę przed kradzieżą pojazdów, uszkodzeniami oraz innymi incydentami.

⠀⠀• Budownictwo i przemysł: Na placach budowy czy obszarach przemysłowych, gdzie potrzebna jest ciągła kontrola, mobilne wieże dozorowe mogą zapewnić nadzór nad pracami, bezpieczeństwem pracowników oraz prewencją kradzieży czy wandalizmu.

⠀⠀• Ochrona infrastruktury krytycznej: Mogą służyć do monitorowania elektrowni, lotniska, mostów czy innych ważnych punktów, gdzie wczesne wykrycie potencjalnych zagrożeń jest kluczowe.

⠀⠀• Kontrola graniczna: W obszarach granicznych lub miejscach wymagających wzmocnionej ochrony, mobilne wieże dozorowe mogą pomóc w monitorowaniu ruchu granicznego oraz w identyfikacji podejrzanych działań.

⠀⠀• Sytuacje kryzysowe: W przypadku sytuacji kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe czy awarie, mobilne wieże dozorowe mogą być szybko dostępne do wykorzystania przez służby ratownicze i pomóc w zarządzaniu sytuacją.


Scylla AI - pionier w rozwijaniu zaawansowanych rozwiązań AI

Technologia ta umożliwia automatyczne przetwarzanie i analizę danych wizyjnych, co pozwala na szybką i precyzyjną reakcję na różnorodne zdarzenia. Dzięki unikalnym algorytmom uczenia maszynowego Scylla AI potrafi identyfikować obiekty, analizować zachowania oraz rozpoznawać twarze i numery rejestracyjne, a także wykrywać ogniska pożarów z nadzwyczajną dokładnością i niskim wskaźnikiem false/positiv.

AlarmTower-5

Zdj.4. Zrzut ekranu rozwiązania Scylla AI wykorzystywanego w mobilnych wieżach monitorujących AlarmTower


⠀⠀Analityka oparta o sztuczną inteligencję Scylla AI doskonale dopełnia możliwości tego urządzenia. Sprawia ona, że wykorzystując nawet proste kamery niewyposażone w analitykę obrazu, możemy stworzyć zaawansowany system monitoringu doskonale radzący sobie z rozpoznawaniem zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych i niegenerujący nadmiernej liczby fałszywych alarmów. Funkcje takie jak rozpoznawanie groźnego zachowania bądź wczesnego wykrywania pożarów są niezmiernie cenne w momencie wykrywania zagrożeń, gdy szybka reakcja może nie tylko ograniczyć straty materialne, ale przede wszystkim uratować ludzkie życie.


Zalety mobilnej wieży monitorującej AlarmTower

AlarmTower-6

Zdj.5. Zrzut ekranu rozwiązania Scylla AI wykorzystywanego w mobilnych wieżach monitorujących AlarmTower


⠀⠀• Szybkość i efektywność: Dzięki technologii Scylla AI, mobilne maszty AlarmTower są w stanie przetwarzać dane w czasie rzeczywistym. To umożliwia błyskawiczną reakcję na zagrożenia oraz szybkie działania w sytuacjach krytycznych.

⠀⠀• Inteligentne wykrywanie zdarzeń: Algorytmy Scylla AI pozwalają na automatyczne wykrywanie różnego rodzaju zdarzeń, od włamań, przez pożary, do awarii czy wypadków. Dzięki temu zwiększa się poziom bezpieczeństwa i zapobiega niepożądanym incydentom.

⠀⠀• Precyzyjna analiza danych: Scylla AI pozwala na identyfikację osób i pojazdów. To cenne narzędzie w śledztwach kryminalistycznych czy różnego rodzaju problemów związanych z bezpieczeństwem.

⠀⠀• Oszczędność zasobów: Dzięki automatyzacji procesów, mobilne maszty AlarmTower wykorzystujące Scylla AI wymagają mniejszej liczby operatorów i zasobów, co przekłada się na redukcję kosztów działania.

⠀⠀• Integracja z systemami bezpieczeństwa: Rozwiązania Scylla AI doskonale integrują się z istniejącymi systemami bezpieczeństwa umożliwiając łatwe wdrożenie w różnych środowiskach.

⠀⠀• Niezawodne zasilanie: Akumulator zapewnia ciągłą, nieprzerwaną pracę urządzenia. To oznacza, że nie musisz się martwić o ewentualne przerwy w monitoringu czy ochronie. Gdy inne systemy mogą zawieść, AlarmTower pozostaje czujny, oferując pełne zabezpieczenie terenu 24/7.

⠀⠀• Funkcja geolokalizacji GPS: W mobilnych wieżach monitorujących AlarmTower wkraczamy na poziom zaawansowanej ochrony. Dzięki precyzyjnemu namierzeniu, zawsze wiesz, gdzie dokładnie znajduje się Twoja wieża i możesz śledzić jej ruchy w czasie rzeczywistym. To nie tylko ułatwia zarządzanie wieloma jednostkami na rozległym terenie, ale także znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa.

⠀⠀• Kontrola czasu pracy: Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej, możesz zdalnie sterować wszystkimi funkcjami wieży, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

⠀⠀• Łączność WiFi LTE: Zapewnia ona szybki i niezawodny dostęp do wszystkich funkcji wieży, dzięki zdalnej kontroli przez dedykowaną aplikację. Dodatkowo można korzystać z Wi-Fi w promieniu aż 100 metrów od każdej wieży, co zwiększa jej funkcjonalność.

Przykład połączenia kamery obrotowej i analityki od Scylla AI przez AlarmTower


Podsumowanie

Zastosowanie rozwiązań Scylla AI w mobilnych masztach do monitoringu wizyjnego firmy AlarmTower to krok naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki połączeniu zaawansowanych technologii Scylla AI z mobilnością i wszechstronnością masztów AlarmTower, możliwe jest:
⠀⠀• szybkie reagowanie na zagrożenia,
⠀⠀• ochrona wrażliwych obszarów,
⠀⠀• zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na imprezach masowych,
w trudnych warunkach terenowych czy w sytuacjach kryzysowych.

AlarmTower-7

Zdj.6. Mobilna wieża monitorująca AlarmTowerWspółpraca pomiędzy tymi dwoma firmami zapowiada nową erę bezpieczeństwa, w której technologia sztucznej inteligencji odgrywa kluczową rolę w ochronie życia i mienia.


Artykuł został stworzony dzięki uprzejmości firmy AlarmTower.
Wszystkie przedstawione wyżej zdjęcia są własnością firmy AlarmTower.
Kontakt do firmy AlarmTower - alarmtower.com.
Podziel się tym postem