Niezawodne połączenie internetowe w każdych warunkach - Routery Zewnętrzne LTE Wireless-Tek
W dzisiejszym świecie, w którym dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu jest nieodzowny, nawet w miejscach, które powszechnie mogą być uważane za „czarne dziury”, routery outdorowe LTE firmy Wi-Tek stanowią innowacyjne rozwiązanie.
W tym artykule przedstawimy serię routerów zewnętrznych LTE firmy Wireless-Tek, takich jak WI-LTE115-O, WI-LTE117-O, WI-LTE110-O i WI-LTE113-O, opiszemy ich korzyści, przewagi w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami oraz przedstawimy przykłady miejsc, w których można je skutecznie zastosować. Omówimy również najważniejsze funkcje tych routerów i zaprezentujemy zarys konfiguracji.

Jak działa router LTE i co to jest LTE?

Router LTE (Long-Term Evolution) jest urządzeniem sieciowym, które zapewnia dostęp do sieci internetowej za pośrednictwem technologii LTE. LTE jest standardem bezprzewodowej transmisji danych szerokopasmowych, stosowanym w sieciach komórkowych.
Poniżej przedstawiamy ogólny opis działania routera LTE:


1. Łączność z siecią mobilną: Router LTE korzysta z karty SIM, takiej jak te stosowane w telefonach komórkowych, aby nawiązać połączenie z siecią mobilną. Karta SIM jest umieszczana w odpowiednim slocie na routerze.
2. Odbiór sygnału LTE: Router LTE wykorzystuje wbudowany moduł LTE, aby odbierać sygnał radiowy wysyłany przez pobliskie stacje bazowe operatora sieci komórkowej. Ten sygnał LTE jest analogiczny do sygnału, który odbierają telefony komórkowe.
3. Konwersja sygnału radiowego na sygnał internetowy: Router LTE przetwarza otrzymany sygnał radiowy na sygnał internetowy. Sygnał ten jest następnie przesyłany do urządzeń podłączonych do routera, takich jak komputery, telewizory, telefony czy tablety.
4. Dostęp do Internetu: Po przetworzeniu sygnału, router LTE ustanawia połączenie z siecią internetową. Może to być połączenie typu 3G, 4G lub bardziej zaawansowane 5G, w zależności od obsługiwanych standardów przez router i operatora sieciowego.
5. Udostępnianie internetu: Router LTE umożliwia udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom w swojej sieci lokalnej. Można go podłączyć do różnych urządzeń za pomocą kabla Ethernet lub poprzez technologię Wi-Fi.
6. Bezpieczeństwo i zarządzanie: Routery LTE są zazwyczaj wyposażone w funkcje zabezpieczeń, takie jak protokoły szyfrowania, hasła dostępu oraz zapory ogniowe, aby chronić sieć przed nieautoryzowanym dostępem. Również niektóre modele oferują narzędzia zarządzania siecią, umożliwiające konfigurację ustawień sieciowych, monitorowanie ruchu lub zarządzanie urządzeniami podłączonymi do routera.

Warto zaznaczyć, że działanie konkretnego routera LTE może się różnić w zależności od modelu. Ogólnie jednak router LTE wykorzystuje technologię mobilnej sieci komórkowej do zapewnienia dostępu do Internetu na urządzeniach podłączonych do niego w sieci lokalnej.

Jaki router LTE zewnętrzny marki Wireless-Tek wybrać?

Producent oferuje różnorodne modele routerów zewnętrznych LTE, które są dostosowane do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych. Oto niektóre z ich najpopularniejszych modeli:

● Router zewnętrzny LTE WI-LTE110-O

To pierwszy router z rodziny rozwiązań zewnętrznych. WI-LTE110-O to zaawansowany router, który zapewnia niezawodne i szybkie połączenie internetowe w trudnych warunkach na zewnątrz.
Możesz go zamontować w różnych miejscach, takich jak:
• trudno dostępne tereny górskie,
• kampingi,
• tereny rekreacyjne.

Dzięki obsłudze różnych pasm LTE, masz pewność, że uzyskasz dobry zasięg i stabilne połączenie. Router posiada także porty Ethernet, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń np. kamer. Dodatkowo, funkcje zabezpieczeń chronią Twoją sieć przed niepożądanym dostępem. A to wszystko z prostą intuicyjną obsługą.

CSB Wireless-Tek

Czym wyróżnia się router marki Wireless-Tek?

• Kompaktowy i solidny design,
• Dostosowany do montażu na słupach, masztach lub ścianach,
• Obsługa różnych standardów LTE, zapewniających elastyczność i kompatybilność z dostępną infrastrukturą sieciową,
• Zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak VPN czy firewall, dla ochrony sieci przed zagrożeniami.

Najważniejsze specyfikacje WI-LTE110-O:

✓ Standard Wi-Fi: 802.11b/g/n,
✓ Złącza: 1x LAN, 1x WAN,
✓ Przepustowość: do 300 Mb/s,
✓ Częstotliwość pracy: 2.4GHz,
✓ Klasa Wi-Fi: N300,
✓ Rodzaj: Router 3G/4G.


CSB Wireless-Tek

Przykłady zastosowania zewnętrznego routera na kartę SIM WI-LTE110-O:

CSB Wireless-Tek

● Router zewnętrzny LTE WI-LTE113-O

WI-LTE113-O to zewnętrzna antena kierunkowa 19dBi o stabilnej konstrukcji. Doskonale sprawdza się do transmisji bezprzewodowej na długie dystanse. Urządzenie oferuje do 300 Mbs prędkości transmisji bezprzewodowej w paśmie 2.4 GHz. Antena generuje precyzyjnie kierowanie wiązki. Zapewnia większą odporność na opóźnienia i zakłócenia. Co więcej zasilenie poprzez PoE i zarządzanie w chmurze czyni ten produkt niezwykle elastycznym.

WI-LTE113-O to urządzenie wielozadaniowe, które z powodzeniem sprawdzi się w:

• warunkach domowych,
• przestrzeniach biurowych,
• powierzchniach przemysłowych.

Niezależnie od miejsca, gdzie potrzebujesz niezawodnego Internetu, WI-LTE113-O jest dla Ciebie.

CSB Wireless-Tek

Najważniejsze specyfikacje WI-LTE113-O:

✓ Standard Wi-Fi: 802.11 b/g/n,
✓ Złącza: 1x LAN 10/100 Mbps, 1x port WAN 10/100 Mbps,
✓ Przepustowość: Prędkość przesyłu danych dla LTE wynosi do 150 Mbps dla pobierania i do 50 Mbps dla wysyłania. Prędkość transmisji Wi-Fi wynosi do 300 Mbps,
✓ Częstotliwość pracy: 2.4 GHz dla Wi-Fi oraz różne pasma dla LTE (B1/B3/B7/B8/B20/B38/B40/B41),
✓ Klasa Wi-Fi: Wi-Fi 4 (802.11n),
✓ Rodzaj: 4G.

CSB Wireless-Tek

Funkcje zarządzania w chmurze Anteny CPE WI-LTE113-O:

1. Monitorowanie stanu urządzenia Możesz sprawdzić status, w tym połączenia z siecią, sygnału i zużycia danych.
2. Konfiguracja ustawień Możesz łatwo zmieniać ustawienia, takie jak ustawienia sieci, bezpieczeństwa i konfiguracji Wi-Fi.
3. Aktualizacje oprogramowania Możesz zdalnie aktualizować oprogramowanie urządzenia, aby zapewnić jego optymalne działanie i najnowsze funkcje.
4. Zarządzanie wieloma urządzeniami Możesz łatwo zarządzać wszystkimi urządzeniami w swojej sieci z jednego miejsca.

Zarządzanie w chmurze WI-LTE113-O to nowoczesne, wygodne i efektywne rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie niezawodnej i wydajnej sieci LTE.

CSB Wireless-Tek

Przykłady zastosowania routera zewnętrznego WI-LTE113-O:

CSB Wireless-Tek

● Router zewnętrzny LTE WI-LTE115-O

WI-LTE115-O to zaawansowany router outdoorowy LTE, który charakteryzuje się doskonałym funkcjonowaniem w trudnych warunkach zewnętrznych. Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji, szerokiemu zakresowi pasm LTE i zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń, stanowi idealne rozwiązanie dla różnych branż i zastosowań. Można go zamontować w miejscach takich jak:
placówki budowlane,
obiekty przemysłowe,
tereny rekreacyjne,
wydarzenia plenerowe,
zapewniając niezawodne połączenie internetowe i umożliwiając dostęp do sieci dla użytkowników.

Konstrukcja jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne, w tym na wilgoć i pył. Obsługa szerokiego zakresu pasm LTE, zapewnia wysoką prędkość transferu danych. Natomiast wbudowany system antenowy, umożliwia optymalne wykorzystanie sygnału i zasięgu.

CSB Wireless-Tek

Najważniejsze specyfikacje WI-LTE115-O

Standard sieci bezprzewodowej LTE,
Rodzaj 3G/4G,
Obsługiwane pasma LTE B1/B3/B5/B7/B8/B20/B38/B40/B41,
Przepustowość 300 Mbps na 2.4GHz,
Klasa Wi-Fi N300,
Antena zewnętrzna z mocowaniem (wykręcana),
Porty 1 x DC, 1 x LAN,
Zabezpieczenia WPA2-PSK, WPA-PSK, WPA-EAP, firewall, filtrowanie adresów MAC itp.,
Złącze kart SIM Obsługa kart SIM w standardzie mini-SIM.

CSB Wireless-Tek

Przykłady zastosowania routera zewnętrznego WI-LTE115-O:

CSB Wireless-Tek

Konfiguracja routera zewnętrznego LTE marki Wireless-Tek

Konfiguracja może różnić się w zależności od modelu urządzenia, jednakże istnieje ogólny proces, który jest zazwyczaj stosowany.
1. Podłączenie routera Pierwszym krokiem jest podłączenie routera do zasilania oraz, jeśli jest to wymagane, do modemu lub innego urządzenia dostarczającego sygnał internetowy.
2. Logowanie do interfejsu administracyjnego routera Następnie, na komputerze lub urządzeniu mobilnym, należy otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać adres IP routera, aby zalogować się do interfejsu administracyjnego. W wielu przypadkach, szczegóły logowania są domyślne i można je znaleźć w instrukcji obsługi routera.
3. Konfiguracja ustawień sieciowych W interfejsie administracyjnym, można skonfigurować różne ustawienia sieciowe, takie jak nazwa sieci (SSID), hasło, typ zabezpieczeń sieci, a także ustawienia DHCP.
4. Konfiguracja ustawień LTE W zależności od modelu routera, mogą być dostępne różne ustawienia związane z siecią LTE, takie jak wybór pasma czy ustawienia APN. Te ustawienia zależą od dostawcy usług internetowych.
5. Zastosowanie i testowanie ustawień Po skonfigurowaniu ustawień, należy zastosować je i przetestować połączenie, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.
6. Dalsza optymalizacja W zależności od potrzeb, mogą być potrzebne dodatkowe ustawienia, takie jak przekierowanie portów, ustawienia QoS, czy konfiguracja sieci gościnnej.

Pamiętaj, że proces ten jest ogólny i może nie obejmować wszystkich możliwych ustawień lub kroków dla konkretnego modelu routera. Zawsze zaleca się konsultację z instrukcją obsługi lub wsparciem technicznym producenta, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy podczas konfiguracji routera.

Podsumowując

Routery outdorowe LTE Wireless-Tek są niezawodnymi i zaawansowanymi rozwiązaniami do budowy stabilnych i wydajnych sieci bezprzewodowych w trudnych warunkach zewnętrznych.
Dzięki ich:
• wytrzymałej konstrukcji,
• szerokiemu zasięgowi sygnałowi,
• zaawansowanym funkcjom zabezpieczeń,
• łatwej konfiguracji,
są idealnym wyborem dla różnych branż i zastosowań.

Nie tylko oferują niezawodne połączenie internetowe, ale również umożliwiają zdalne zarządzanie i monitorowanie, co znacznie ułatwia administrację siecią. Bez względu na to, czy potrzebujesz stabilnego połączenia w miejscach budowy, monitorowania systemów przemysłowych czy zapewnienia dostępu do sieci na wydarzeniach plenerowych, routery zewnętrzne LTE Wireless-Tek spełnią Twoje wymagania. Wybór odpowiedniego modelu zależy od specyficznych potrzeb i warunków, więc warto dokładnie przeanalizować funkcje i możliwości oferowane przez różne modele. Bez względu na to, który model wybierzesz, router zewnetrzny LTE Wireless-Tek zapewni niezawodne, szybkie i bezpieczne połączenie, które sprosta oczekiwaniom nawet w najbardziej wymagających środowiskach. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat routerów outdorowych LTE Wireless-Tek i ich dostępnych modeli, warto skonsultować się z naszą profesjonalną obsługą techniczną , którzy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie do konkretnych potrzeb i wymagań. Za pomocą routerów outdorowych LTE Wireless-Tek możesz zbudować niezawodną i wydajną sieć bezprzewodową, która sprosta nawet najbardziej wymagającym warunkom i zapewni stabilne połączenie w miejscach, gdzie tradycyjne rozwiązania mogą nie wystarczyć.

Podziel się tym postem

Produkty powiązane