Yealink, wiodący globalny dostawca rozwiązań do zunifikowanej komunikacji (UC), oficjalnie zaprezentował swoje nowe produkty: Yealink MeetingBoard 65 i DeskVision A24. Oba rozwiązania służą do współpracy z Microsoft Teams. Ogłoszenie miało miejsce 21 marca na Enterprise Connect, wiodącej wystawie i konferencji dla przedsiębiorstw, która odbyła się w Orlando na Florydzie oraz on-line, co staje się już normą w dzisiejszym świecie.

W związku z COVID-19 coraz więcej organizacji poszukuje najwyższej jakości urządzeń do wideokonferencji i współpracy do organizacji hybrydowych miejsc pracy, warto wspomnieć, iż około 72% kadry kierowniczej w USA twierdzi, że planuje w przyszłości zainwestować narzędzia, które przystosują pracowników do takiej pracy. Firmy aktywnie poszukują wyposażenia swoich przestrzeni w odpowiednie rozwiązania, aby sprostać wymaganiom hybrydowych przestrzeni roboczych. A najnowsze rozwiązania komunikacyjne Yealink pomagają wypełnić lukę między współpracą na tablicy a wideokonferencją i zapewniają spotkania zorientowane na ludzi, zwiększając możliwości przestrzeni spotkań.

Warto przytoczyć tutaj ważne słowa, które padły z usta wiceprezesa ds. produkty Alvina Liao: „Poznaj przyszłość, poznaj lepszą komunikację i współpracę. Mamy nadzieję, że rozwiązania Yealink do współpracy w zakresie wyświetlania zbliżą ludzi i dadzą każdemu klientowi więcej możliwości współpracy.”

Yealink MeetingBoard 65: kompaktowa konstrukcja do nowoczesnego miejsca pracy

W przeciwieństwie do tradycyjnych scenariuszy spotkań, w których wykorzystuje się fizyczną tablicę, nowoczesne miejsca pracy wymagają narzędzi do współpracy, z których mogą korzystać osoby uczestniczące zarówno osobiście jak i ze zdalnych lokalizacji. Rozwiązanie Yealink MeetingBoard Collaboration Display dla hybrydowego miejsca pracy skutecznie ułatwia zaawansowaną współpracę cyfrową, łącząc wysokiej jakości sprzęt z Microsoft Teams Rooms.

Yealink-MeetingBoard-65-CSB
Innowacyjna tablica MeetingBoard firmy Yealink integruje w pomieszczeniu wszystko, począwszy od jednostki centralnej po szeroki 65-calowy ekran dotykowy, kamerę 4K, mikrofony i głośniki. Po prostu podłączając kabel zasilający i dołączając do sieci Wi-Fi, użytkownicy mogą szybko i łatwo cieszyć się wideokonferencjami i współpracą na tablicy. Administratorzy IT mogą zdalnie zarządzać urządzeniami za pośrednictwem Centrum administracyjnego usługi Teams dla urządzeń wdrożonych w domu lub w biurze.

Współpraca cyfrowa z inteligentną obsługą tablicy


Integrując Microsoft Whiteboard z Microsoft Teams Room, Yealink MeetingBoard przekształcił fizyczną tablicę w cyfrową przestrzeń umożliwiającą bezproblemową współpracę w czasie rzeczywistym podczas burzy mózgów, planowania projektów lub rozwiązywania problemów. Dzięki funkcjom takim jak cyfrowe pisanie odręczne, wspólne diagramy i inne bogate treści. Yealink MeetingBoard pomaga zwiększyć kreatywność i produktywność w porównaniu z innymi materiałami papierowymi lub protokołami ze spotkań.

Yealink-WhiteBoard-CSB

Zapewnianie najwyższej jakości dźwięku i obrazu


Yealink MeetingBoard zapewnia wysokiej jakości i bezproblemowe spotkania Team, dotyczy to nie tylko obrazu, ale też dźwięku. Wbudowane 16 mikrofonów MEMS kształtujących wiązkę i sześć głośników zapewniają wrażenia dźwiękowe w pełnym dupleksie HD odpowiednie dla sal konferencyjnych o średniej wielkości, podczas gdy kamera 4K i potężne możliwości kodowania i dekodowania zapewniają naprawdę płynną i stabilną jakość wideokonferencji HD.

Co więcej MeetingBoard wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia dźwiękowe i wizualne. Wyświetlacz Yealink jest wyposażony w niezależną wbudowaną jednostkę przetwarzania dźwięku i najnowszą generację technologii tłumienia szumów opartej na sztucznej inteligencji Yealink, która zapewnia czystość głosu w otwartych przestrzeniach. Aparat posiada również funkcję automatycznego kadrowania i śledzenia głosu.

Yealink-MeetingBoard-65-2-CSB

Elastyczność dla różnych scenariuszy miejsca pracy


Yealink MeetingBoard spełnia potrzeby współpracy wideo w różnych sytuacjach w miejscu pracy, od przestrzeni narad i gabinetów kierowniczych po mniejsze sale konferencyjne. Ponadto, rozszerzone rozwiązania urządzeń Yealink oferują więcej możliwości dla większych przestrzeni roboczych: poprzez podłączenie rozszerzonego modułu kamery optycznej PTZ 6X/12X, podłączenie mikrofonów bezprzewodowych i podłączenie rozszerzonego wyświetlacza dotykowego do aplikacji z dwoma ekranami. Użytkownicy mogą rozszerzyć MeetingBoard o przechwytywanie wideo pod wieloma kątami i wyjątkowy odbiór głosu.

Yealink-Praca-hybrydowa-CSB
Yealink DeskVision A24: dwutrybowy wyświetlacz dla przyszłej przestrzeni roboczej

Wraz z MeetingBoard, Yealink zaprezentował DeskVision A24, większy ekran Teams Display nowej generacji do biur, przestrzeni coworkingowych i pokojów konferencyjnych. Dzięki doskonałemu wrażeniu audio i wideo oraz wzbogaconym funkcjom wyświetlania Teams, dwutrybowe rozwiązanie wyświetlania Yealink może służyć jako codzienny monitor i natywny wyświetlacz Teams. DeskVision A24 działa również jako stacja robocza UC z koncentratorem USB i ładowaniem Qi.

yealink_deskvision_a24-2-CSB.jpg
„Yealink konsekwentnie poszerza swoje portfolio o wydajne urządzenia Teams” — powiedział Albert Kooiman, starszy dyrektor ds. inżynierii i certyfikacji partnerów Microsoft Teams Devices w firmie Microsoft. Audio, wideo, urządzenia dotykowe i pisanie odręczne, które można łatwo wdrożyć w scenariuszach osobistych, biurowych jak i przy salach konferencyjnych”.

Oczekuje się, że Yealink MeetingBoard 65 będzie ogólnie dostępny w czerwcu 2022, a Yealink Deskvision A24 możemy spodziewać się pod koniec sierpnia 2022. Oba produkty będą dostępne na całym świecie.


Podziel się tym postem