Rodzaje chmur firmy D-Link

Co to jest chmura?

Definicja chmury może się wydawać niejasna, ale zasadniczo chodzi o globalną sieć serwerów, z których każdy pełni inną funkcję. Chmura nie jest czymś namacalnym. To rozległa sieć serwerów zdalnych znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Serwery są połączone i działają jak jeden ekosystem. Pełnią one różne funkcje: przechowują dane i umożliwiają zarządzenie nimi, obsługują aplikacje oraz dostarczają zawartość lub usługi, takie jak strumieniowe przesyłanie materiałów wideo, poczta internetowa, oprogramowanie biurowe i sieci społecznościowe. Zamiast korzystać z danych i plików na jednym komputerze lokalnym lub osobistym, można uzyskiwać dostęp do nich z dowolnego urządzenia połączonego z Internetem — informacje będą dostępne w dowolnym miejscu i czasie.

Chmura do monitoringu D-Link

D-Link cloud 1

Mydlink

Mydlink

Dostęp, kontrola, przeglądanie i udostępnianie.
Firma D-Link chce dać użytkownikom swoich urządzeń prosty w użyciu i łatwy do opanowania zestaw usług w chmurze. Stworzyli mydlink, aby uprościć Twoje życie. Od teraz chmura nie jest już mylącym i często niewiele znaczącym słowem. Dzięki niej możesz oglądać obraz ze swoich kamer sieciowych, uzyskać dostęp do plików na urządzeniach pamięci masowych z urządzeń przenośnych oraz sterować swoją siecią w trakcie podróży za pomocą routera Cloud Router. Możesz nawet bez wysiłku skonfigurować nowe urządzenia zgodne z usługą mydlink, używając aplikacje mobilne. Dzięki mydlink wreszcie możesz skutecznie zarządzać swoim cyfrowym życiem, pozostając w kontakcie z bliskimi i zapewniając im bezpieczeństwo.

Łatwość obsługi

Większość użytkowników nie dysponuje wiedzą techniczną umożliwiającą im korzystanie z usług w chmurze. Dzięki usługom mydlink Cloud konfiguracja faktycznie staje się prosta. Po założeniu konta możesz dodać urządzenia za pomocą aplikacji mobilnych i skorzystać z szeregu usług w chmurze. Po prostu podłącz swoje urządzenie do zasilania i postępuj zgodnie z poleceniami na aplikacji mobilnej, aby rozpocząć wygodne korzystanie z usług mydlink Cloud.

Dostęp z dowolnej lokalizacji, zawsze kiedy tego potrzebujesz

Dzięki wysokiej dostępności szerokopasmowego transferu danych dla urządzeń przenośnych dostęp do sieci Internet jest możliwy z niemal każdej lokalizacji. Produkty Cloud firmy D-Link oraz aplikacje przenośne mydlink dla systemów iOS oraz Android pozwalają użytkownikom urządzeń zgodnych z mydlink kontrolować je z dowolnego miejsca. Klienci oraz właściciele mniejszych firm mogą połączyć się ze swoimi urządzeniami Cloud firmy D-Link za pomocą smartfonów, tabletów lub portalu internetowego mydlink.com nawet wtedy, gdy są w podróży. Wszechstronne usługi w chmurze oraz najbardziej zaawansowane produkty umożliwiają zarządzanie siecią z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

D-Link cloud 2

Sieć w chmurze - Zarządzanie siecią opartą o D-Link

Nuclias

Kompletne rozwiązanie do zarządzania siecią w chmurze od D-Linka dla małych i średnich organizacji, które znajdują się w jednej lub wielu lokalizacjach. Nuclias pozwala na efektywne wprowadzanie zmian ustawień i parametrów urządzeń bez względu na to, gdzie się znajdujesz.
Niezależnie od tego, czy to jest mała firma poszukująca gotowego do użycia rozwiązania sieciowego, czy większa organizacja wymagająca niezawodnej funkcjonalności i kompleksowej kontroli - Nuclias oferuje elastyczne, łatwe i szybkie wdrożenie, zarządzanie oraz raportowanie statusu sieci.
D-Link cloud 3
Nuclias to idealne rozwiązanie dla:

• Firm z małym działem IT lub nieposiadających specjalnego zespołu technicznego
• Firm z niską wiedzą o IT
• Szukających prostego, skalowalnego rozwiązania
• Zdalnego wdrożenia typu Zero-touch
• Łatwego zdalnego zarządzania i raportowania


Nie wszystkie firmy mają takie same wymogi, dlatego D-Link stworzył dwa typy rozwiązań Nuclias. Porównaj ich możliwości i wybierz ten, który spełnia wymagania dla Twojego biznesu.

Nuclias Cloud - Wygodne i inteligentne zarządzanie siecią w chmurzeNuclias Cloud to łatwe i intuicyjne w użyciu rozwiązanie z pełnym hostingiem, zaprojektowane z myślą o nieograniczonej skalowalności. Przeznaczone dla małych firm potrzebujących rozwiązania gotowego do pracy, bez konieczności dysponowania fachową wiedzą informatyczną. Nuclias Cloud ułatwia zdalne zarządzanie siecią z dowolnego miejsca i o każdej porze za pomocą przejrzystego interfejsu aplikacji Nuclias Cloud lub przez przeglądarkę webową. Oprogramowanie oraz urządzenia, które znajdują się w chmurze Nuclias, są dostępne na dowolnym laptopie lub telefonie komórkowym.

Chmura - Nuclias Cloud jest dedykowana dla:

• Małych firm z niedużą kadrą IT lub bez działu IT
• Mało zaawansowanych administratorów sieciowych
• Firm wymagających łatwych, skalowalnych konfiguracji
• Wdrożeń typu plug-and-connect


Proste zarządzanie

Monitoruj zdalnie swoją sieć przez przeglądarkę lub za pomocą aplikacji Nuclias Cloud z każdego miejsca na świecie. Z łatwością reaguj na każde nowe wymaganie, jak np. konieczność utworzenia sieci dla gości, uruchomienie sieci Wi-Fi w nowych lokalizacjach, aktualizacje oprogramowania urządzeń oraz nadzorowanie bezpieczeństwa sieci. Natychmiastowo uzyskaj informacje o użytkowaniu i stanie swojej sieci, przyznawaj dostęp pracownikom, wyświetlaj mapy pokazujące lokalizację urządzeń i twórz strony logowania do Wi-Fi z możliwością dodawania logo marki.

D-Link cloud 4

Nuclias Connect - Zaawansowane i konfigurowalne zarządzanie siecią lokalną.

Nuclias Connect to hostowane lokalnie oprogramowanie do zarządzania siecią biznesową, przystosowane do wymagań większych firm.

To niezawodne, konfigurowalne i oferujące przystępną cenowo skalowalność rozwiązanie, które łatwo zintegrować z infrastrukturą sieciową w firmie. Może być zainstalowane na serwerze lokalnym w celu zapewnienia profilowanej prywatności lub na serwerze w chmurze prywatnej z możliwością zdalnego dostępu. Można też zdecydować się na samodzielny Hub Nuclias Connect z preinstalowanym oprogramowaniem dla dedykowanych urządzeń oraz korzystać z niego jako publicznej usługi w chmurze.

D-Link cloud 5
Chmura - Nuclias Connect jest dedykowana dla:

• Firm z sektora MŚP
• Średnio zaawansowanych administratorów sieciowych
• Lokalnego przechowywania danych wrażliwych
• Wymogów korzystania z dedykowanych zasobów na miejscu
• Korzystania z punktów dostępowych D-Linka


Sieć firmowa bez tajemnic, zarządzanie wieloma lokalizacjami.

Łącz się z Nuclias Connect i monitoruj bieżące zadania. Możesz np. uzyskać natychmiastowy podgląd statusu sieci, przekazać uprawnienia dostępu zespołom, wyświetlać mapy z lokalizacją urządzeń za pomocą Map Google itp. Administratorzy sieciowi mają możliwość wprowadzenia nowych ustawień i nadania różnych praw dostępu centrali firmy oraz jej filiom. Urządzenia sieciowe można wstępnie skonfigurować przed dostarczeniem ich do regionalnych biur, co zapewnia niezawodne wdrożenia, wymianę lub skalowanie. Platforma pozwala także dostawcom usług (Manager Service Providers) na dostarczanie wstępnie skonfigurowanych punktów dostępowych swoim klientom oraz zdalne zarządzanie ich sieciami bezprzewodowymi.

D-Link cloud 6

Oto niektóre przykłady zastosowań Nuclias:

Korporacje - Możliwość wdrożenia wydajnej sieci przygotowanej na nowe wyzwania. Łatwe zarządzanie wieloma lokalizacjami ze szczegółowymi raportami.
Sieci sklepów i lokali usługowych - W pełni konfigurowalny interfejs z logo firmy w celu budowy świadomości marki.
Branża hotelarska - Podgląd na żywo i raporty przygotowane według dat, czasu i lokalizacji.
Szkoły - Szybkie wdrożenie punktów dostępowych i zdalne zarządzanie przez chmurę.


Różnice pomiędzy Nuclias cloud, a Nuclias connectZarządzanie siecią w chmurze Typ platformy Zarządzanie siecią oparte na komputerach stacjonarnych
Nieograniczona Skalowalność Średnia
Bezdotykowa Łatwość wdrożenia Konfiguracja oparta na aplikacjach i komputerach stacjonarnych
Kompletne rozwiązanie zoptymalizowane od razu po wyjęciu z pudełka Zakres rozwiązania Konfigurowalny kontroler oprogramowania lub koncentrator
Nie Zgodność z urządzeniami starszej generacji Tak
Mała Ekspertyza techniczna Średnio wysoka
Opłata licencyjna płatna zgodnie z rzeczywistym użyciem Struktura taryf Darmowe oprogramowanie
Koszt kontrolera Bezpłatna instalacja na istniejącym serwerze lub jednorazowy zakup DNH-100
Punkty dostępowe od 36€/rok
Przełączniki od 14€/rok
Licencjonowanie urządzeń Bezpłatne

Podziel się tym postem