Technologia stale przenika do coraz to nowych obszarów naszego życia, dlatego bezpieczeństwo staje się istotnym elementem, o którym należy pamiętać, niezależnie czy jesteśmy indywidualnym użytkownikiem, czy wielką korporacją.

Kluczowe jest więc pytanie: jak efektywnie chronić nasze dane, mienie, a przede wszystkim - nas samych?

Odpowiedzią na to wyzwanie jest Scylla AI, nowatorska firma technologiczna specjalizująca się w dziedzinie inteligentnego monitoringu bezpieczeństwa opartego na sztucznej inteligencji. Dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom Scylla AI rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy instalacyjne i instalatorzy systemów monitoringu rozumieją i zarządzają swoimi procesami oraz stanowi gwarancję dla tych, którzy poszukują najwyższej jakości usług w zakresie ochrony.


Kim jest Scylla AI

Scylla AI to producent rozwiązań do wykrywania zagrożeń fizycznych w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje nowoczesną technologię sztucznej inteligencji oraz wizję komputerową do analizy i reakcji na różnorodne sytuacje, począwszy od wykrywania konkretnych obiektów, aż po identyfikację nietypowych zachowań.

Scylla jest skupiona na wykorzystaniu zaawansowanych, opartych na sztucznej inteligencji analiz wideo, a cel, jaki jej przyświeca to ochrona człowieka. Wraz z mocą AI przychodzi odpowiedzialność za mądre i etyczne wykorzystanie tych możliwości.

Rozwiązania Scylla AI

Zdj.1. Zrzut ekranu rozwiązania Scylla AIMisją Scylla AI jest wyposażenie branży prywatnej ochrony w najnowocześniejsze rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Każdy nowy produkt, jaki wprowadza na rynek, jest kierowany jednym celem - aby bezpieczeństwo stało się bardziej dostępne dla tych, którzy dotychczas nie mogli sobie na nie pozwolić.

Scylla AI to więcej niż producent. To firma, która zmienia podejście do bezpieczeństwa i uczyniła go bardziej innowacyjnym, efektywnym, a przede wszystkim - dostępnym dla każdego. Bezpieczeństwo nie jest luksusem - to podstawowe prawo każdego człowieka. Scylla AI jest jednym z tych graczy na rynku, który zrozumiał to i działa, aby to prawo stało się rzeczywistością.

Zaawansowane funkcje monitoringu – jak Scylla AI może Ci pomóc?

ScyllaAI

W świecie, gdzie złożoność systemów monitoringu, analiza danych i integracja z innymi systemami stają się coraz bardziej skomplikowane, Scylla AI stanowi przełom. Przekształca tradycyjne systemy monitoringu w inteligentne, samodzielne systemy wykorzystując najnowocześniejsze technologie, takie jak automatyzacja i inteligentny zdalny monitoring. Oferuje zaawansowane rozwiązania, które pozwalają firmom instalacyjnym zwiększyć efektywność i skuteczność swoich systemów monitoringu.

➤ Scylla AI wykorzystuje najnowocześniejsze algorytmy sztucznej inteligencji w celu zapewnienia efektywnej i precyzyjnej analizy nagrań wideo. Monitoring i sztuczna inteligencja stają się nierozłącznymi partnerami, przekształcając tradycyjne systemy monitoringu w inteligentne narzędzia.
➤ Rozwiązania Scylla AI stosują szereg zaawansowanych funkcji, które są nieosiągalne dla tradycyjnych systemów. Dzięki automatyzacji monitoringu firmy instalacyjne oszczędzają cenny czas i zasoby, które były wcześniej przeznaczone na ręczną analizę nagrań. Scylla AI nie tylko przyspiesza proces analizy, ale również jest w stanie wykryć zagrożenia w czasie rzeczywistym, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa.
➤ Jedną z kluczowych funkcji Scylla AI jest klasyfikacja ludzi i wykrywanie twarzy. Ten rodzaj sztucznej inteligencji, zaimplementowany w kamerach AI, pozwala na precyzyjne rozpoznawanie obiektów i osób, co dodatkowo zwiększa efektywność monitoringu.
➤ Dodatkowym atutem Scylla AI jest jej zdolność do integracji z istniejącymi systemami monitoringu. Dzięki temu firmy instalacyjne mogą łatwo zintegrować technologie Scylla AI z już istniejącymi systemami, co przekłada się na zwiększoną efektywność i oszczędność kosztów. To elastyczne podejście czyni Scylla AI idealnym wyborem dla firm poszukujących produktywnych i skutecznych rozwiązań w monitoringu.


Scylla AI nie tylko dostarcza innowacyjnych rozwiązań w monitoringu, ale również dostosowuje swoje usługi do specyficznych potrzeb każdego klienta, które pomagają im w optymalizacji wszystkich procesów.


Schemat działania Scylla AIScyllaAI3

Zdj. 2. Schemat działania Scylla AIMożliwości rozwiązania Scylla AI

Scylla AI to zaawansowane rozwiązanie do wykrywania zagrożeń fizycznych, które jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta. Jako elastyczne narzędzie, oferuje klientom możliwość wyboru funkcji, modyfikując system do konkretnych wymagań bezpieczeństwa. Dzięki temu, każde wdrożenie Scylla AI jest unikalne i precyzyjnie dopasowane do specyfiki danej sytuacji, umożliwiając optymalną ochronę na różnych płaszczyznach.

Zagrożenia fizyczne, na jakie reaguje rozwiązanie Scylla AI

✓ Wykrywanie i śledzenie obiektów,
✓ Monitorowanie temperatury,
✓ Wykrywanie włamań i ochrona obwodowa,
✓ Wykrywanie anomalii i rozpoznawanie zachowań,
✓ Wykrywanie dymu i ognia,
✓ Wyszukiwanie osób,
✓ Bezpieczeństwo dronów,
✓ System filtrujący fałszywe alarmy,
✓ Analiza przepływu ruchu,
✓ Rozwiązanie do monitoringu krawędzi Asteria,
✓ Rozpoznawanie twarzy.


Zastosowanie, mechanizm działania i implementacja oprogramowania Scylla AI

ScyllaAI

Scylla może być stosowana w dowolnej organizacji do zwiększenia bezpieczeństwa fizycznego, zapewniając inteligentne i wolne od błędów ludzkich monitorowanie oraz wykrywanie niebezpiecznych przedmiotów, broni czy zachowań.

Rozwiązanie łączy się z istniejącym systemem kamer bezpieczeństwa. Rdzeń systemu Scylla składa się z dwóch głównych modułów rozpoznawania zagrożeń i jednego inteligentnego modułu podejmowania decyzji- Charona. Każda klatka wideo jest przetwarzana przez algorytm głębokiego uczenia, a jeśli wykryje zagrożenie, Scylla wyśle alert do zespołu bezpieczeństwa lub wyznaczonego personelu.

Do wdrożenia w chmurze konieczne jest zainstalowanie małego pakietu oprogramowania łączącego, który sparuje się z kamerami i przekieruje strumienie do odpowiadających im instancji Scylla hostowanych w chmurze. W przypadku instalacji lokalnej Scylla jest dostarczana wraz ze sprzętem z preinstalowanym oprogramowaniem lub może zostać zainstalowana i skonfigurowana przez zespół wsparcia technicznego Scylla po uzyskaniu zdalnego dostępu (preferowane jest VPN). W obu przypadkach otrzymasz szczegółowe instrukcje oraz pełne wsparcie od zespołu wsparcia technicznego Scylla.


Rozwiązanie do monitoringu krawędzi AsteriaScylla

Zdj.3. Kompaktowe urządzenie brzegowe Scylla AsteriaScylla Asteria™ to kompaktowe urządzenie brzegowe o niskim zużyciu energii. Opatentowane algorytmy sztucznej inteligencji doładowują instalacje CCTV zaawansowaną analityką, która pozwala na:

➔ wydajne wykrywanie włamań obwodowych (naruszanie obszaru),
➔ rozpoznawanie twarzy,
➔ wykrywanie bójek, poślizgnięć i upadków, podejrzanych zachowań podczas zakupów oraz zagrożeń środowiskowych (dym i ogień),
➔ odfiltrowanie do 99% zdarzeń, na które nie ma potrzeby reagować.


ScyllaAII

Zdj.4. Kompaktowe urządzenie brzegowe Scylla AsteriaCzym charakteryzuje się kompaktowe urządzenie brzegowe Scylla Asteria™?
Łatwość użycia

Scylla Asteria jest łatwa w użyciu, konfiguracji i aktualizacji

Kompaktowość

Mieści się na każdej półce bez stosowania dodatkowych uchwytów.

Prywatność

Wszystkie klatki wideo są w pełni analizowane brzegowo, dzięki czemu informacje o użytkowniku pozostają prywatne i bezpieczne.

Brak ograniczeń

Współpracuje ze wszystkimi nowoczesnymi kamerami i systemami zarządzania wideo (VMS). Nawet wtedy, gdy łączność z siecią jest przerywana.

Elastyczność

Asteria jest dostępna w konfiguracjach S, M i L, obsługujących różną liczbę kanałów NVR i kamer, co pozwala dostosować ją do potrzeb użytkownika.

Zastosowanie, mechanizm działania i implementacja oprogramowania Scylla AI

Gdy bezpieczeństwo staje się priorytetem w rozwijającym się cyfrowym świecie, innowacje technologiczne takie jak Scylla AI zmieniają reguły gry.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w monitoringu wizyjnym przynosi bezprecedensowe korzyści dla firm instalacyjnych. Od automatyzacji procesów po zdolność do wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym, Scylla AI dostarcza zaawansowane rozwiązania, które są nie tylko skuteczne, ale również ekonomiczne niezależnie od branży lub wielkości firmy.

Zdecyduj się na Scylla AI, aby przekształcić myślenie o sposobie zarządzania swoim monitoringiem i zacznij korzystać z zalet technologii sztucznej inteligencji już dziś.Podziel się tym postem