Switche przemysłowe PoE Pulsar – twardziele wśród urządzeń sieciowych!

Switche przemysłowe PoE Pulsar – twardziele wśród urządzeń sieciowych!

Jak wiadomo, urządzenia sieciowe są potrzebne praktycznie wszędzie, nawet w miejscach, gdzie warunki środowiskowe są niesprzyjające dla urządzeń elektronicznych. Z rozwiązaniem problemu przychodzi firma PULSAR wraz z serią switchy przemysłowych PoE w wykonaniu „Industrial”, które wyróżniają się m.in. szerszym zakresem temperatury pracy, czy też możliwością podłączenia dwóch zasilaczy, co zapewni nam ciągłość pracy w razie awarii jednego z nich.

SWITCHE_POE_PULSAR_1
Obudowa switcha przemysłowego posiada specjalny uchwyt umożliwiający szybki montaż urządzenia na szynę DIN (TH35). Dopełnieniem cech konstrukcyjnych przełączników przemysłowych jest również obecność modułów do transmisji danych po światłowodzie. Konieczność montażu switchy w niekorzystnych warunkach środowiskowych, połączenia na duże odległości (znacznie przewyższające możliwości skrętki komputerowej) i równoczesny spadek cen konstrukcji spowodowały wzrost zainteresowania przełączników Pulsara wśród instalatorów branży systemów security.

Trzej muszkieterowie do wyboru!


Oferta firmy Pulsar obejmuje trzy podstawowe modele switchy przemysłowych PoE:

switch PoE 4 porty ISFG42 (2 porty RJ45 PoE i 2 porty SFP) – Switch PoE ISFG42
switch PoE 6 portów ISFG64 (4 porty RJ45 PoE i 2 porty SFP) – Switch PoE ISFG64
switch PoE 8 portów ISF108 (8 portów RJ45 PoE i 2 porty Combo – SFP/RJ45) – Switch PoE ISF108

SWITCHE_POE_PULSAR_2

Jak to jest zrobione?


Do wyprodukowania powyższych urządzeń zostały użyte specjalne elementy elektroniczne. Na etapie projektowania inżynierowie zwracali uwagę na ich odpowiednie rozmieszczenie na płytkach PCB, aby odpowiednio odprowadzać ciepło. Dzięki temu zakres temperatury pracy przełączników wynosi od -30 do +70st.C.

Projekt obudowy switcha przemysłowego również był niemałym wyzwaniem. Założeniem było stworzenie obudowy o jak najmniejszych wymiarach, zapewniającej dobre odprowadzenie ciepła. Konieczne było użycie specjalnych materiałów i wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Obudowa wykonana jest z aluminium, a żebrowany profil pełni role radiatora.

Łatwy montaż zbawieniem dla instalatora!


SWITCHE_POE_PULSAR_3
Obudowa wyposażona jest w specjalny uchwyt, dzięki któremu można zamontować switch przemysłowy na szynę DIN (TH35). Taki montaż jest bardzo popularny ze względu na dużą powszechność obudów z szynami TH35 oraz ogromną ilość urządzeń montowanych na „DIN”.

To, że switche posiadają bardzo szeroki zakres temperatury pracy nie oznacza, że możemy je umieszczać w szczelnych obudowach. Należy zwrócić uwagę, że w takiej obudowie może wystąpić wkroplenie się pary wodnej na elementach elektronicznych, co w konsekwencji doprowadzi do uszkodzenia przełącznikaodp. Jeśli zamierzamy przygotować switch PoE zewnętrzny warto pomyśleć o doborze odpowiedniej obudowy, w której będzie można zapewnić optymalne warunki środowiskowe. Czasem wystarczy zastosowanie jedynie specjalnej membrany (kompensatora ciśnień) stosowanej w modelach przełączników oferowanych wraz z obudową (switche w obudowach hermetycznych – IP56), w innym przypadku konieczne może być zastosowanie innych – bardziej zaawansowanych modułów grzewczo-chłodzących.

Reasumując switche marki PULSAR znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie montaż zwykłego urządzenia nie byłby możliwy. Montaż na szynie DIN dodatkowo usprawnia montaż przełącznika w obudowie. Niezawodność oraz dobra cena przekonała już niejednego instalatora.

Podziel się tym postem

Produkty powiązane