Wywiad z AJAX

Na zakończenie miesiąca z Ajax mamy dla Was wywiad z producentem, z którego dowiecie się między innymi, co Ajax planuje w przyszłości i w którym kierunku chce się rozwijać.


Co wyróżnia firmę AJAX na tle innych producentów zajmujących się systemami alarmowymi?

Rozwijamy się i wprowadzamy zmiany, wszyscy klienci wymagają rozwoju: nowych funkcjonalności, integracji nowych urządzeń, większej wydajności i niezawodności aplikacji mobilnych do zarządzania. To całkowicie normalne, przynajmniej z mojej strony, gdy postawię się w roli klienta.
Ajax jest firmą, która - systematycznie od 2011 roku - wprowadza bezprzewodowe rozwiązania. Zastępują one dotąd znane rozwiązania przewodowe i to nie tylko z powodu elastyczności i możliwości zastosowania w prawie każdych warunkach, ale również dzięki niezawodności, szybkości działania i adaptacji do nowych warunków softwarowych tworzonych przez branżę. Cały świat korzysta z rozwiązań chmurowych, a możliwości zarządzania systemem Ajax poprzez nasze aplikacje są doceniane przez profesjonalistów i klientów końcowych.


Czy kryzys inflacyjny dotknął Waszą firmę? Jak wygląda polityka cenowa w tych czasach i dostępność na rynku?

Wręcz przeciwnie, pozwala się rozwijać o wiele bardziej dynamicznie. Obecny wzrost inflacji, spadek wartości pieniądza oraz wzrost przestępczości powodują wzrost zainteresowania naszymi produktami. Branża security jest mało wrażliwa na zmiany inflacyjne czy gospodarcze. Mieszkania, apartamenty, domy czy biura zawsze będą wymagały zabezpieczeń SSWiN. Ponieważ planujemy naszą strategię długoterminowo, wiążą się tym również wszelkie zakupy oraz zabezpieczenia w elementy niezbędne do produkcji, co w dużym stopniu pozwala nam zarządzać cenami w sposób zrównoważony na poszczególnych rynkach. W tym roku nie planujemy wzrostu cen dla Klienta końcowego.


Jaki jest plan na przyszły rok? Czy pojawią się nowe produkty, rozwiązania?

Chcemy być najbardziej innowacyjni na rynku, a to wiąże się z nieustannym ulepszaniem naszego hardware oraz software, dodatkowo rozszerzamy nasze portfolio o nowe produkty - ostatnio o produkty ze strefy komfortu takie jak Live Switch, Life Quality czy Water Stop. Widzimy przestrzeń dla nowych produktów z zakresu bezpieczeństwa, jak i komfortu, więc na pewno znowu zaskoczymy w trakcie roku nowymi rozwiązaniami.


W jakim kierunku chcecie dalej rozwijać firmę?

Nie zmieniamy strategii, najważniejsza jest profesjonalna obsługa naszych klientów począwszy od partnerów handlowych, firm security, a kończąc na naszych klientach końcowych. Ważnym aspektem jest też szybkość i niezawodność działania naszych rozwiązań hardware oraz aplikacji Ajax dostępnej na systemach Android i IOS.
Podziel się tym postem