Z cyklu przedstawiamy partnerów: Qolsys

Poznajcie MacGyver'a wśród systemów alarmowych – nowe możliwości z Qolsys

Qolsys należy do firmy Johnson Controls, która ma pod swoimi skrzydłami także dobrze znaną instalatorom markę Visonic. W ofercie tej marki możemy znaleźć między innymi: czujki ruchu, kontaktrony, czujniki wstrząsowe, zamki, zawory, kurtyny, routery WiFi przeznaczone do tego systemu, kamery alarm.com oraz najważniejszy IQPanel, który jest sercem systemu oraz manipulatorem jednocześnie. Johnson Control działa od 1885 roku i dzięki tak bogatemu doświadczeniu możemy mieć pewność, że produkty marki Qolsys są wyjątkowo dopracowane i przemyślane.

IQPANEL 4 = nigdy więcej brzydkich central!

QOLSYS_DYSTRYBUCJA_1
IQPanel 4 jest ulepszeniem wielokrotnie nagradzanego IQPanel 2 Plus. Jest to urządzenia All-in-One, czyli nie będziemy zmuszeni do montowania dodatkowych, często nieestetycznych białych „pudełek” na ścianie. Serce systemu zostało zamknięte pod 7-calowym ekranem, który został także wyposażony w 8-megapixelową kamerę z możliwością regulacji zależnie od położenia panelu za pomocą śruby, która jest widoczna na poniższym zdjęciu.

QOLSYS_DYSTRYBUCJA_2
Panel posiada również wbudowaną funkcje wykrywania pękającego szkła, dzięki wbudowanym w urządzeniu mikrofonom.

Wyżej wymienione funkcje sprawiają, że śmiało możemy użyć panelu jako dodatkowej czujki ruchu z wbudowanym czujnikiem zbicia szkła, gdyż kamera potrafi także wykrywać różne zdarzenia i pełnić funkcję czujki.

Komunikacja – poczuj moc PowerG!


Głównym medium, jakim komunikują się urządzenia peryferyjne w systemie Qolsys, jest droga radiowa. Autorska technologia od Johnson Controls nazywa się PowerG. Jest to bezprzewodowy system umożliwiający dalekosiężną komunikację bez konieczności prowadzenia drogich przewodów czy kabli. Obejmuje także najlepsze w branży szyfrowanie chroniące przed atakami hakerskimi. Dodatkowo zasięg PowerG wynosi aż 2000 m, co daje duże możliwości pokrycia budynku.

QOLSYS_DYSTRYBUCJA_3

Z-Wave – dowolność w konfiguracji systemu


Dzięki wsparciu technologii Z-Wave jesteśmy w stanie zbudować system, jaki nam się tylko zamarzy. Na rynku możemy znaleźć wiele urządzeń, które będą współpracować z Qolsysem, począwszy od prostych żarówek, gniazdek czy przekaźników po nawet materace, które mogą okazać się pomocne np. dla pracowników Domów Pomocy Społecznej. Dzięki podłączeniu materaca oraz np. kontaktronu do szafki jesteśmy w stanie sprawdzić, czy pacjent za długo nie leży w łóżku, bądź do niego nie wraca albo czy otworzył szafkę z lekami o określonej godzinie, co może wskazywać, że zażywa leki, itd. Takich przykładów może być wiele, gdyż zastosowanie systemu Qolsys jest bardzo szerokie. Scenariuszy użycia jest tak wiele, jak użytkowników, to tylko kwestia pomysłu, gdzie można zautomatyzować pewne czynności.

Alarm.com – bezpieczna chmura oraz centrum zarządzania twojego systemu


QOLSYS_DYSTRYBUCJA_4
By w pełni cieszyć się naszym systemem musimy wykupić abonament dla usługi Alarm.com, dzięki której będziemy mogli w łatwy sposób zarządzać systemem z aplikacji na telefonie lub z przeglądarki komputera. Ceny abonamentu różnią się od wybranej opcji. W komplecie z abonamentem dostajemy kartę SIM, więc możemy traktować abonament dla alarm.com jak abonament za kartę.

Alarm.com, Inc to amerykańska firma technologiczna, która świadczy usługi w chmurze dla zdalnego sterowania, automatyki domowej i usług monitorowania.

Geofencing – zapomnij o kluczach i pilotach, Qolsys będzie pamiętał za ciebie!


QOLSYS_DYSTRYBUCJA_5
Technologia Geofence polega na sterowaniu całym systemem za pomocą lokalizacji urządzeń użytkowników do niego przypisanych. Nanosimy na mapie okręgi i przypisujemy czynności, jakie ma wykonać system, gdy wyjedziemy poza obszar lub do niego wrócimy. Przykładowo możemy ustawić, że po naszym wyjściu z domu system zamknie zamki, opuści rolety, uzbroi alarm, zgasi światło oraz obniży temperaturę lub gdy podjeżdżamy do posesji zapali zewnętrzne światła i otworzy bramę oraz drzwi garażowe. Oczywiście zastosowań może być dużo więcej, co widać także na powyższym obrazie. Geofence wykorzystuje lokalizację oraz ewentualnie połączenie Bluetooth dla weryfikacji obecności w pobliżu centrali.

Posiadasz stary system? Nic straconego! Qolsys poradzi sobie i z tym!


QOLSYS_DYSTRYBUCJA_6
Moduł do podłączenia przewodowych urządzeń od Qolsys nada drugie życie starej instalacji alarmowej. Pozwala on na połączenie syreny alarmowej, stroboskopu, klawiatury DSC Neo, 4 ekspanderów stref DSC Neo. Posiada też 4 wyjścia PGM. Do jednego panelu możemy przypisać dwa takie moduły. Transmisja sygnału do centrali odbywa się drogą radiową poprzez PowerG. W obudowanie jest także miejsce na akumulator podtrzymujący działanie urządzeń peryferyjnych w razie awarii zasilania zewnętrznego.

QOLSYS_DYSTRYBUCJA_7
Reasumując, Qolsys może znaleźć zastosowanie dosłownie wszędzie. Dom rodzinny, mieszkanie, hotel, duże i małe firmy lub wcześniej wspomniane Domy Pomocy Społecznej, ilość możliwych miejsc moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Podpięcie urządzeń Z-Wave oraz wykorzystanie asortymentu systemów Visonic oraz DSC daje ogromne możliwości konfiguracji. Dodatkowo podpięcie kamer Alarm.com (o których planujemy osobny artykuł) umożliwia nam pełne zabezpieczenie chronionego obiektu. Jeżeli potrzebujecie więcej informacji odnośnie tego systemu lub chcecie sprawdzić urządzenie we własnych rękach to zachęcamy do kontaktu poprzez naszą stronę w zakładce kontakt.

Podziel się tym postem