• Obecnie brak na stanie
BCS

Kamera IP kopułkowa BCS BCS-DMIP2501IR-Ai, 5 Mpx, IP67, PoE, 3D DNR

1 499,00 zł brutto 1218.70 netto

Typ kamery: Przewodowa, 
Rodzaj kamery: Kopułkowa, 
Rozdzielczość: 5 Mpx
Funkcje AI: Ochrona perymetryczna, detekcja twarzy

Ilość
  Obecnie brak na stanie

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Kamera kopułkowa BCS-DCMI2501IR-AI o rozdzielczości 5 megapikseli wykorzystuje technologię STARLIGHT, która umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazu nawet w warunkach ograniczonego oświetlenia. Urządzenie posiada wiele inteligentnych funkcji, takich jak przekroczenie linii, wtargnięcie w obszar, ochrona perymetryczna, detekcja twarzy, liczenie osób, zagubione/pozostawione obiekty oraz mapowanie ciepła. Dodatkowo, kamera ta umożliwia detekcję ruchu oraz konfigurację masek prywatności. Wbudowane funkcje zapewniają wysoką jakość analizowanego obrazu, takie jak funkcja cyfrowej redukcji szumów 3D DNR, szeroki zakres dynamiki WDR120dB, funkcja ROI, AWB, AES i wiele innych. Produkt posiada również wbudowany mikrofon, który umożliwia nagrywanie dźwięku bez konieczności stosowania zewnętrznych mikrofonów. Zapis obrazu jest możliwy na karcie pamięci microSD o pojemności do 256GB. Urządzenie może być zamontowana na suficie albo na ścianie, a jej obudowa zewnętrzna wykonana jest z metalu o klasie szczelności IP67. Kamera zasilana jest napięciem 12 V lub poprzez PoE, a także posiada zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 6KV.

Najważniejsze cechy:

⭕ Przetwornik 1/2.7” 5Mpx PS CMOS

⭕ Technologia Starlight

⭕ Kodowanie H.265+/H.264+/H.264B/MJPEG

⭕ Obsługa trzech strumieni kodowania

⭕ Mechaniczny filtr podczerwieni ICR

⭕ Funkcje: AGC, AES, AWB, BLC, HLC, WDR(120dB), ROI, 3D DNR

⭕ Obiektyw stały 2.8mm F1.6

⭕ Promiennik podczerwieni o zasięgu do 50m

⭕ Detekcja ruchu, maski prywatności

⭕ Wbudowany mikrofon

⭕ Obudowa zewnętrzna metalowa IP67

⭕ Gniazdo karty pamięci microSD max. 256GB

⭕ Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe 6KV

⭕ Zasilanie 12V DC i PoE

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Wysoka rozdzielczość

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Funkcja dzień/noc

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Szczelna obudowa zewnętrzna

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Wysoka jakość obrazu

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Wbudowane gniazdo na kartę microSD

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Wysoka czułóść

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Obsługiwana funkcja PoE

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Wbudowany mikrofon

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Monitoring w w warunkach ograniczonego oświetlenia

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Funkcje oparte na sztuczną inteligencje

Zaawansowana analityka obrazu

Kamera BCS-DCMI2501IR-AI, jak i inne kamery z serii "Ai" firmy BCS wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanych funkcji inteligentnej analizy obrazu, które poprawiają automatyzację systemu CCTV i umożliwiają bardziej efektywny nadzór oraz ułatwiają pracę z systemem. Funkcje te pozwalają również na dostosowanie systemu monitoringu do specyfiki danego obiektu oraz wymagań administratora. Przykładowe obsługiwane funkcje:

➤ Przekroczenie linii

➤ Wtargnięcie w obszar

➤ Ochrona perymetryczna

➤ Detekcja twarzy

➤ Liczenie osób

➤ Zagubiony/pozostawiony obiekt

➤ Mapa ciepła

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Szczególna jakość obrazu i wysoka czułość

Kamera BCS-DMIP2501IR-Ai została zbudowana z wykorzystaniem przetwornika obrazu 1/2.7" progressive scan CMOS Starlight o wysokiej jakości. Dzięki temu kamera jest w stanie generować płynny, szczegółowy i realistyczny materiał wideo. Maksymalna dostępna rozdzielczość obrazu to 2592 x 1944 pikseli. Obraz ma rozdzielczość  5 Mpx wyświetla drobne detale obserwowanego obiektu i umożliwia dokładny zoom cyfrowy. Dlatego też, kamera BCS-DMIP2501IR-Ai jest idealnym rozwiązaniem dla systemów, w których wymagana jest wysoka jakość generowanego obrazu.

Dodatkową zaletą przetwornika STARLIGHT jest bardzo wysoka czułość. Dzięki temu, kamera może skutecznie rejestrować przejrzysty i kolorowy obraz nie tylko w dzień, a nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Aby generować kolorowy obraz potrzebuje oświetlenia jedynie na poziomie 0.005 lux.

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Szeroki kąt widzenia

Do budowy kamery wykorzystano również stałoogniskowy obiektyw, o szerokości ogniskowej 2.8 mm (F1.6). Zapewnia on optymalne proporcje między zbliżeniem, a kątem widzenia (102° w poziomie / 71° w pionie), dzięki którym kamera nadaje się do obserwacji stosunkowo bliskich planów. Przykładowo można ją zamontować na budynku i zwrócić w stronę odległej o kilkanaście metrów bramy wjazdowej. Można ją również wykorzystać do realizacji funkcji podglądu ogólnego.

Dodatkową zaletą kamer z obiektywami stałoogniskowymi jest zwykle lepsza jakość obrazu, w porównaniu do ich odpowiedników z obiektywami regulowanymi. Cechują się one również bardziej atrakcyjną ceną.

Alternatywny sposób zasilania

Kamera wspiera technologię Power over Ethernet, która umożliwia transmisję danych i energii elektrycznej po tym samym kablu UTP. Dzięki niej zasilanie kamery można zrealizować bezpośrednio z poziomu switcha PoE - przykładowo z poziomu switcha wbudowanego do rejestratora NVR serii "P". Do największych zalet technologii Power over Ethernet można zaliczyć:

➤ Zwiększa elastyczność instalacji i umożliwia montaż kamer w miejscach, do których nie da się doprowadzić standardowych zasilaczy

➤ Zmniejsza liczbę przewodów niezbędnych do prawidłowej instalacji, co może przyspieszyć montaż i zmniejszyć jego koszty

Nie wymaga żadnej konfiguracji - po podłączeniu kamery do switcha PoE, ten automatycznie ją zasili

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Funkcja WDR 120 dB

Kamera BCS-DMP2501IR-Ai posiada sprzętową funkcję szerokiego zakresu dynamiki (WDR) o wartości 120 dB. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie obiektów na planie, na którym znajdują się jednocześnie ciemne i jasne elementy, co daje dużą rozpiętość tonalną. Funkcja WDR zapewnia skuteczne monitorowanie obiektów znajdujących się na jasnym tle lub w cieniu, podczas bardzo słonecznych dni. Kamera może być zamontowana np. wewnątrz budynku i skierowana w stronę przeszklonego wejścia, co umożliwia uzyskanie wyraźnego obrazu twarzy osób wchodzących do budynku, co ułatwia ich identyfikację.

Funkcje kamery

⭕ AES - Zaawansowany Standard Szyfrowania

⭕ AGC - Automatyczna regulacja wzmocnienia

⭕ AWB - Automatyczny balans bieli

⭕ BLC - Kompensacja światła tła

⭕ HLC - Kompensacja oświetlenia

⭕ ROI - Region zainteresowania

WDR - Szeroki zakres dynamiki

⭕ 3DNR - Regulacja szumów

⭕ Dzień/noc - Dostosowuje pracę kamery w zależności od pory dnia

 Strefy prywatności - zamaskowanie obszarów obrazu

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Filtr Podczerwieni

Kamera firmy BCS charakteryzuje się skuteczną pracą w każdych warunkach oświetlenia. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu oświetlaczu podczerwieni typu Black Glass, które ma skuteczny zasięg dochodzącym do 50 m. Urządzenie może poprawnie pracować w nocy, w warunkach słabego oświetlania, a nawet całkowitej ciemności. Oświetlacz podczerwieni uruchamia się automatycznie, gdy kamera przełącza się w tryb nocny. Filtr podczerwieni odbija znaczną część promieniowania podczerwonego w trybie dziennym. Dla tego generowany obraz zachowuje naturalne kolory i wysoką jakość. Kiedy kamera przełącza się w tryb nocny, filtr zostaje automatycznie ściągnięty z przetwornika - poprawiają się parametry czułości i możliwa jest praca przy sztucznym świetle IR (pogarsza się jednak ogólna jakość obrazu).

Lokalny zapis nagrań

Kamera BCS-DMIP2501IR-Ai ma wbudowane gniazdo na kartę microSD o maksymalnej pojemności 256 GB, które może służyć jako zapasowe miejsce pamięci do tworzenia lokalnych kopii nagrań. Karta umożliwia również pracę kamery w trybie autonomicznym, tworząc miniaturowy system monitoringu, w którym wszystkie nagrania są zapisywane na karcie i są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej. 

➤ Jednak należy pamiętać, że karty microSD mają ograniczoną liczbę zapisów, co oznacza, że przy ciągłym nagrywaniu nawet najwyższej jakości karta może przestać działać stosunkowo szybko.

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Kompresja i strumień kodowania

Kamera oferuje zaawansowaną kompresję obrazu H.265, która korzysta z ulepszonego algorytmu H.264. Dzięki temu możliwa jest o wiele silniejsza kompresja przy niemal niezmienionej jakości obrazu, co pozwala na dłuższe przechowywanie nagrań i zmniejszenie wymagań dotyczących przepustowości łącza podczas zdalnej pracy. Kamera umożliwia korzystanie z różnych kompresji obrazu, w tym:

➤ H.264

➤ H.264+

➤ H.264B

➤ H.265

➤ H.265+

➤ H.265H

➤ MJPEG

Kamera obsługuje również 3 niezależne strumienie kodowania, z których każdy może być swobodnie konfigurowany przez użytkownika. Dzięki nim możliwe jest jednoczesne ustawienie wysokiej jakości obrazu do archiwizacji i obrazu o znacznie niższych parametrach do zdalnego podglądu.

Zdalna obsługa

Kamera umożliwia zdalne połączenie dzięki wbudowanemu WEB Serverowi i interfejsowi sieciowemu fast ethernet (10 / 100 Base-T). Użytkownik pracujący zdalnie może podglądać obraz z kamery na żywo lub odtwarzać nagrania zapisane na karcie microSD. W przypadku posiadania uprawnień administratora systemu, jest również możliwe zdalne zmienianie parametrów pracy kamery. Funkcjonalność dostępna podczas pracy zdalnej zależy od sposobu zestawienia połączenia, które można zrealizować za pomocą przeglądarki internetowej, dedykowanego oprogramowania BCS Manager lub aplikacji na urządzenia mobilne (iOS / Android).

➤ Obsługę do 1000 połączeń

➤ Podgląd na żywo 256 kanałów (max. 64 okna na karcie)

➤ Tworzenie schematów alarmowych

➤ Synchroniczne odtwarzanie nagrań z max. 36 kamer jednocześnie (zdalnie i lokalnie)

➤ Zdalną konfiguracja urządzeń, tworzenie grup urządzeń i zarządzanie nimi

➤ Sterowanie kamerami PTZ

➤ Obsługę audio

➤ Obsługę TV WALL

Bezpieczna, szczelna obudowa

Model BCS-DMIP2501IR-Ai umieszczono w szczelnej obudowie zewnętrznej, która zapewnia niemal całkowitą odporność na wpływ czynników atmosferycznych. Dzięki niej kamera może bezawaryjnie pracować na zewnątrz, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Obudowa w klasie szczelności IP67 gwarantuje ochronę przed:

➤ Zapyleniem i dostaniem się do wnętrza kamery drobnych zabrudzeń

Opadami atmosferycznymi i wodą bryzgającą ze wszystkich stron

➤ Niskimi i wysokimi temperaturami

KAMERA IP KOPUŁKOWA BCS BCS-DMIP2501IR-AI

Dane techniczne:

⭕ System skanowania: Progressive Scan

⭕ System: IP

⭕ RAM/ROM: 512MB/128MB

⭕ Przetwornik: 1/2.7” 5Mpx CMOS

⭕ Ilość pikseli: 2592(H) × 1944(V)

⭕ Czułość: 0.005Lux/F1.6 (Kolor), 0Lux/F1.6 (IR Wł.)

⭕ Balans bieli: (AWB) Auto/ręcznie

⭕ Obiektyw: Stały 2.8mm F1.6

⭕ Kąt widzenia: H: 102°, V: 71°

⭕ DORI(Wykryć/Przestrzegać/Rozpoznać/Zidentyfikować): 56m/22m/11m/6m

⭕ Kompensacja tła: BLC / HLC / WDR(120dB)

⭕ Migawka: Auto/ręcznie (1/3~1/100000s)

⭕ Kontrola wzmocnienia: (AGC) Auto/ręcznie

⭕ Redukcja szumów: 3D DNR

⭕ Detekcja ruchu: 4 obszary

⭕ Strefa prywatności: 4 obszary

⭕ Obrót obrazu: Mirror, flip 90°, 180°, 270°

⭕ Wyostrzanie: Auto

⭕ Funkcja dzień/noc: Mechaniczny filtr ICR

⭕ Promiennik podczerwieni: 50m

⭕ Kompresja wideo: H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ / H.264B / H.265H / MJPEG

⭕ Główny strumień: 2592×1944(1fps–20fps) 2560×1440(1fps–25/30fps) 1920×1080(1fps–50/60fps)

⭕ Drugi strumień: D1 (1 fps–20/30 fps) D1 (1 fps–50 fps)

⭕ Trzeci strumień: 1080P (1 fps–17 fps)

⭕ Bitrate: H.264: 32 Kbps–8192 Kbps H.265: 19 Kbps–8192 Kbps

⭕ Audio: Wbudowany mikrofon

⭕ Kompresja audio: G.711A; G.711Mu; G.726; AAC; G.723

⭕ Podłączenie sieci: RJ-45 (10/100Base-T)

⭕ Protokoły: IPv4; IPv6; HTTP; HTTPS; TCP; UDP; ARP; RTP; RTSP; RTCP; RTMP; SMTP; FTP; SFTP; DHCP; DNS; DDNS; QoS; UPnP; NTP; Multicast; ICMP; IGMP; NFS; PPPoE; 802.1x; SNMP

⭕ Użytkownicy: Maksymalnie 20 zalogowanych

⭕ Użytkownicy mobilni: iOS, android

⭕ Gniazdo karty pamięci: microSD do 256GB

⭕ Zasilanie: DC12V (±30%) / PoE(802.3af) / ePoE

⭕ Pobór mocy: <7.2W

⭕ Warunki pracy: -30°C ~ +60°C, ≤ 95% RH

⭕ Obudowa Metalowa: IP67

⭕ Waga: 0.55kg

⭕ Wymiary: φ106mm×94mm

Dodatkowe cechy
Karta SD
Typ kamery
Przewodowa
Rodzaj kamery
Kopułka
Rozdzielczość
5 Mpx
Rozmiar przetwornika
1/2.7"
Czułość
0.005Lux/F1.6 (Kolor), 0Lux/F1.6 (IR Wł.)
Zasięg naświetlacza IR
50 m
Rodzaj obiektywu
Stałoogniskowy
Ogniskowa
2,8 mm
Klasa szczelności
IP67
Wandaloodporność
brak
Funkcje kamery
AES (Zaawansowany Standard) Szyfrowania)
AGC (Automatyczna regulacja wzmocnienia)
AWB (Automatyczny balans bieli)
BLC (Kompensacja światła tła)
HLC (Kompensacja oświetlenia)
ROI (Region zainteresowania)
WDR (Szeroki zakres dynamiki))
Funkcje AI
Deklaracja ruchu
Liczenie osób
Mapa ciepła
Maski prywatności
Ochrona perymetryczna
Przekroczenie linii
Rozpoznawanie twarzy
Wtargnięcie w obszar
Kąt widzenia w poziomie
102°
Kat widzenia w pionie
71°
Bitrate
H.264: 32 Kbps–8192 Kbps
H.265: 19 Kbps–8192 Kbps
Strumień wideo
Drugi strumień: D1 (1 fps–20/30 fps)
Drugi strumień: D1 (1 fps–50 fps)
Strumień główny: 1920×1080(1fps–50/60fps)
Strumień główny: 2560×1440(1fps–25/30fps)
Strumień główny: 2592×1944(1fps–20fps)
Trzeci strumień: 1080P (1 fps–17 fps)
Kompresja audio
AAC
G.711A
G.711Mu
G.723
G.726
Detekcja ruchu
4 obszary
Przysłona
F1.6
Tryb nocny
Mechaniczny filtr ICR
Cyfrowa redukcja szumów
3D DNR
WDR
120 dB
Kompresja wideo
H.264
H.264+
H.264B
H.265
H.265+
H.265H
MJPEG
Regulacja obrazu
Mirror, flip 90°, 180°, 270°
Porty sieciowe
RJ-45 (10/100Base-T)
Komunikacja powiadomień
Tak
Zasilanie
12 V DC
PoE(802.3af) / ePoE
Materiał
Metal
Obsługiwane protokoły
IPv4; IPv6; HTTP; HTTPS; TCP; UDP; ARP; RTP; RTSP; RTCP; RTMP; SMTP; FTP; SFTP; DHCP; DNS; DDNS; QoS; UPnP; NTP; Multicast; ICMP; IGMP; NFS; PPPoE; 802.1x; SNMP
Temperatura pracy
-30 ~ +60°C
Kolor
Jasny
Wymiary
106 x 106 x 94 mm
Waga
0,55 kg
Zawartość opakowania
Kabel zasilający
Gwarancja
36 miesięcy