TP-Link

Media konwerter WDM TP-Link TL-FC111A-20 SC, Fast Ethernet

64,00 zł
52,03 netto

Typ światłowodu: Jednomodowy, 
Rodzaj transmisji: WDM, 
Prędkość interfejsu optycznego: 100 Mb/s
Zasięg transmisji: 20 km, 
Ilość portów Ethernet:

Ilość
  Ostatnie sztuki w magazynie
Dostawa w ciągu 3 dni roboczych

MEDIA KONWERTER WDM TP-LINK TL-FC111A-20 SC, FAST ETHERNET

Media konwerter-TL-FC111A-20-TP-Link-1

Zastosowanie produktu:

TL-FC111PB-20 to media konwerter 10/100 Mb/s, który zapewnia dostęp do portu PoE z obsługą standardu 802.3af, portu PoE RJ45 10/100 Mb/s oraz portu światłowodowego 100 Mb/s ze złączem SC, przetwarzający sygnały elektryczne na sygnały optyczne i odwrotnie. Zasięg transmisji na poziomie 20 km oraz możliwość zasilania PoE w standardzie 802.3af sprawiają, że media konwerter to urządzenie, które idealnie wpisuje się w systemy monitoringu wykorzystujące światłowody. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które znacząco zwiększa zasięg transmisji.

Najważniejsze cechy:

 Konwersja sygnału pomiędzy przewodami światłowodowymi (sygnał optyczny) a miedzianymi (sygnał elektryczny).

 Zwiększenie zasięgu transmisji światłowodowej do 20 km.

 Obsługa standardu PoE 802.3af - ułatwienie w rozmieszczaniu kamer na dużym obszarze.

 Obsługa technologii WDM, umożliwiającej przesyłanie oraz odbieranie danych na jednym włóknie światłowodowym.

 Praca w szerokim zakresie temperatur (0 – 50 ℃).

 Obsługa autonegocjacji w trybie półdupleksu i pełnego dupleksu.

Media konwerter-TL-FC111A-20-TP-Link-2

Działanie urządzenia

Dzięki wykorzystaniu technologii WDM TL-FC111PB-20 zarówno wysyła jak i odbiera dane na jednym włóknie światłowodowym. Pozwala to zaoszczędzić połowę kosztów zwykle przeznaczanych na okablowanie. Urządzenie wysyła sygnały, których fala ma długość 1310 nm, a odbiera na fali o długości 1550 nm. W związku z tym długość fali dla urządzenia, do którego podłączony jest konwerter, powinna wynosić odpowiednio 1550 nm w przypadku wysyłania sygnałów, natomiast 1310 nm w przypadku odbierania. Jednym z produktów TP-Link, które są zgodne z konwerterem TL-FC311A-20 jest urządzenie TL-FC111A-20.

Inne funkcje:

Konwerter to urządzenie wolnostojące, ale może być także montowanie w szafie rack TP-Link, aby udostępniać funkcję automatycznego krosowania MDI/MDI-X na porcie TX, na którym szybkości połączeń są automatyczne negocjowane w trybie dupleksu.

Media konwerter-TL-FC111A-20-TP-Link-3

Specyfikacja:

Standardy i protokoły: IEEE802.3, IEEE802.3i, IEEE802.3u

Okablowanie sieciowe: 100BASE-Tx: 2-parowa skrętka UTP/STP kat. 5 lub wyższej (≤100 m)

Zasilanie: 48 V/0,5 A

Diody LED: PWR, Link/Act, PoE

Wymiary: 94,5×73,0×27,0 mm 

Długość fali: 1310 nm TX, 1550 nm RX

Typ złączy:

  • 1 port PoE RJ45 10/100 Mb/s
  • 1 port światłowodowy 100 Mb/s ze złączem SC

Typ światłowodu: Światłowód jednomodowy 9/125 μm (≤20 km)

Dopuszczalna temperatura pracy: 0 – 50 °C (32 – 122 °F)

Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40 – 70 °C (-40 – 158 °F)

Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10 – 90% RH, bez kondensacji

Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5–90% RH, bez kondensacji

Typ światłowodu
Jednomodowy
Rodzaj transmisji
WDM 1 włókno
Prędkość interfejsu optycznego
100 Mb/s
Zasięg transmisji
20 km
Ilość portów Ethernet
1
Typ złącza interfejsu optycznego
SC Fiber Port
Typ złącza Ethernet
RJ45 10/100 Mb/s (Auto MDI/MDIX)
Diody LED
PWR, Link/Act
Napięcie
5 V
Temperatura pracy
0˚C - 50˚C
Kolor
Ciemny
Wymiary
94,5 x 73 x 27 mm
Waga
0,34 kg
Zawartość opakowania
Zasilacz, instrukcja instalacji
Gwarancja
60 miesięcy

Pliki do pobrania

Karta katalogowa TL-FC111A-20

Pliki do pobrania (373.06KB)

Instrukcja obsługi TL-FC111A-20

Pliki do pobrania (159.37KB)