Monitoring

Monitoring

Charakteryzuje się stałą obserwacją, kontrolowaniem oraz nadzorem. Firma, prywatna posesja czy placówka, która posiada system monitoringu, może na bieżąco analizować swoje otoczenie. Będzie także potrafiła przewidzieć powstałe zagrożenia i w prawidłowy sposób je interpretować. Zainstalowany w domu monitoring daje możliwość szybkiej reakcji na wypadek stwierdzenia próby włamania czy innych podejrzanych działań, przez co pozwala skutecznie zapobiec ich negatywnym skutkom. Monitorowany teren staje się bezpieczniejszy i lepiej zabezpieczony. Kamera zastępuje strażnika, a nawet go przewyższa, ponieważ nie potrzebuje przerw, a do raz nagranego obrazu zawsze można wrócić, aby przeanalizować interesujące nas sytuacje. 

Monitoring służy do:

● ochrony mienia,
● kontroli ludzi,
 kontroli wybranych obiektów,
 zwiększenia bezpieczeństwa pracowników.

Na rynku znajduje się szeroki wybór kamer i rejestratorów do telewizji przemysłowej. W naszym sklepie znajdziesz nowoczesny sprzęt najlepszej jakości przeznaczony do systemów monitoringu.

Rodzaje monitoringu

➤  Monitoring zewnętrzny, posiada charakter przede wszystkim strategiczny, który jest nastawiony na obserwacje zjawisk w otoczeniu firmy.
➤  Monitoring wewnętrzny, posiada charakter operacyjny działania zarządczego oraz jest nastawiony na bieżące, teraźniejsze procesy.

Monitoring i wybór systemu monitoringu dla domu i firm

Telewizja przemysłowa jest to nic innego jak system przekazywania obrazu z wcześniej ustalonych miejsc w zamkniętym systemie odbiorczym. Taki system ma za zadanie zwiększyć szeroko rozumiane bezpieczeństwo zarówno w pomieszczeniach, jak i przestrzeni, które zostały objęte nadzorem kamer. Najczęściej obraz z kamer jest dostępny jedynie na stanowiskach ochrony, tak by wychwytywać potencjalnie niebezpieczne zachowania lub unikać nieszczęśliwych wypadków. Naturalnym środowiskiem występowania zorganizowanych systemów monitoringu są obiekty takie jak: centra handlowe, hipermarkety, kasyna, ulice miast, place, urzędy miejskie, kampusy, stadiony sportowe czy duże budynki biznesowe. 

Telewizja przemysłowa składa się z następujących elementów:

  kamery,
●  rejestrator,
  dysk lub dyski twarde,
  zasilacze,
  wtyki,
  przewody

Kamery

Każda kamera bez względu na przeznaczenie i parametry działa w podobny sposób. Kamera to urządzenie elektroniczne, służące do nagrywania (rejestrowania) obrazu. Coraz częściej goszczą w naszych domach, miejscach pracy, sklepach, halach, lokalach gastronomicznych itd.

Podział kamer:

  tubowe - monitorują obszar w określonym kierunku,
●  kompaktowe - mają niewielki rozmiar,
●  kopułkowe - posiadają kompaktowy i dyskretny wygląd,
●  obrotowe - pozwalają na zmianę kierunku podczas rejestracji obrazu,
●  specjalne - przeznaczone do nietypowych zastosowań, montowane np. w bankomatach czy czujnikach.