VIDOS - jak wybrać wideodomofon dla domu jednorodzinnego

VIDOS - jak wybrać wideodomofon dla domu jednorodzinnego
CSB_VIDOS_art_3_1920x400.png

⠀⠀W każdym domu drzwi wejściowe są nie tylko praktycznym elementem architektury, ale także symbolem granicy między zewnętrznym światem a naszą prywatną przestrzenią. To tutaj podejmujemy pierwszą decyzję o tym, kogo wpuszczamy do swojego świata. Wideodomofon to narzędzie, które umożliwia nam podjęcie tej decyzji w sposób świadomy i bezpieczny. Wybór odpowiedniego sprzętu to inwestycja w komfort i bezpieczeństwo naszego domu, dlatego warto poświęcić czas, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej spełniające nasze potrzeby. Marka Vidos, znana z innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań, oferuje szereg modeli wideodomofonów, które mogą sprostać wyzwaniom stawianym przez współczesne domy jednorodzinne. W tym artykule postaramy się przybliżyć, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy wyborze wideodomofonu, a także jakie możliwości oferuje nam Vidos.

⠀⠀Wybierając wideodomofon, stajemy przed koniecznością rozważenia kilku kwestii. Jakość obrazu, rodzaj połączenia, możliwości komunikacyjne, łatwość obsługi oraz instalacji to tylko niektóre z nich. Niezależnie od wyboru modelu, kluczowe jest, aby znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału oferowanego przez nowoczesne technologie, a jednocześnie będzie proste i intuicyjne w obsłudze.


Jakie są rodzaje serii wideodomofonów VIDOS?

1. VIDOS Analog - Wideodomofony analogowe (AHD) to tradycyjne rozwiązanie, które działa na bazie przewodowego wideodomofonu. Wykonuje się połączenie między stacją bramową a monitorem. To dobra opcja dla tych, którzy cenią sprawdzone, analogowe technologie.

2. VIDOS X - Monitory z Wi-Fi, przeznaczone do łączenia z chmurą, umożliwiający zdalny dostęp i kontrolę. Mimo to, połączenie z bramą nadal realizowane jest kablowo (min. 4 żyły), co gwarantuje stabilność działania.

3. VIDOS DUO - System dwużyłowy idealny dla większych budynków lub bloków mieszkalnych. Monitory w tej serii nie mają funkcji przekierowania rozmowy jak w VIDOS X.

4. VIDOS IP - Nowoczesny system sieciowy, gdzie wszystkie elementy łączymy za pomocą skrętki do switcha PoE. Dzięki temu uzyskujemy dostęp do funkcji przekierowania rozmów, co może być bardzo przydatne w różnych sytuacjach.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonu?

⠀⠀Wybranie konkretnego modelu wideodomofonu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji właściciela domu. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę, aby dokonać świadomej decyzji:

> Rodzaj Instalacji
⠀⠀ • Jeśli Twój dom jest już wyposażony w istniejącą instalację przewodową, wideodomofon analogowy VIDOS może być dobrym wyborem.
⠀⠀ • W przypadku gdy właścicielowi zależy na zdalnej kontroli, warto wybrać wideodomofon bezprzewodowy z serii VIDOS X.
⠀⠀ • W sytuacji, gdy wideodomofon ma służyć w większym budynku mieszkalnym, właściwym rozwiązaniem może być VIDOS DUO.
⠀⠀ • W przypadku osób stawiających na nowoczesne i wygodne rozwiązania sieciowe, model VIDOS IP spełni najbardziej wygórowane oczekiwania

> Funkcje
⠀⠀ • Jeśli zależy Ci na możliwości przekierowania rozmów, warto wybrać VIDOS IP.
⠀⠀ • Dla prostszych zastosowań, model z serii wideodomofonów analogowych VIDOS może być wystarczający.

> Budżet
⠀⠀ • Rozważ swoje możliwości finansowe, gdyż ceny różnych modeli wideodomofonów mogą znacząco się różnić.

> Dostępność lokalna
⠀⠀ • Sprawdź dostępność produktów VIDOS u lokalnych instalatorów i serwisantów, którzy mogą zaoferować pomoc w razie problemów technicznych.

⠀⠀Po rozważeniu powyższych kwestii warto również skonsultować się z naszym działem technicznym specjalizującym się w systemach bezpieczeństwa, aby uzyskać dodatkowe rekomendacje.


Jaki zestaw wideodomofonu marki VIDOS wybrać?

⠀⠀Wybór odpowiedniego wideodomofonu do domu jednorodzinnego może być zadaniem złożonym, zważywszy na mnogość dostępnych na rynku modeli oraz technologii. Zestawy, które zostaną opisane poniżej, to przykłady systemów, które mogą sprawdzić się w różnych lokalizacjach.

Zestaw VIDOS Analog

⠀⠀✔ M670W - monitor LCD o przekątnej 7", panoramiczny TFT LCD 800x600, głośnomówiący,
⠀⠀✔ S6B - stacja bramowa z szyfratorem, natynkowa.

⠀⠀Nadaje się idealnie do zastosowań w domach prywatnych, mieszkaniach wielorodzinnych lub małych firmach. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie istnieje potrzeba monitorowania dostępu i komunikacji z gośćmi przy bramie lub drzwiach wejściowych.

Vidos-10

Zdj.1. Zestaw wideodomofonu M670W+S6BZestaw VIDOS X

⠀⠀✔ M11B-X - czarny monitor wideodomofonu LCD TFT Full HD 7'' z wbudowanym Wi- Fi,
⠀⠀✔ S12D - Stacja bramowa 2Mpx natynkowa.

⠀⠀Doskonałe dla osób, które chcą nowoczesnego i zaawansowanego systemu wideodomofonowego. Mogą być używane zarówno w prywatnych domach, jak i w mieszkaniach, a także w większych budynkach mieszkalnych lub firmach. Dzięki wbudowanemu WiFi, M11B-X może być również stosowany w lokalizacjach, gdzie potrzebne jest bezprzewodowe połączenie.

Zestaw VIDOS DUO

⠀⠀✔ M1021B - Monitor Dotykowy, panoramiczny ekran LCD TFT o przekątnej 7″,
⠀⠀✔ S1301D - Jedno abonentowa stacja bramowa z wbudowanym zamkiem szyfrowym.

⠀⠀Odpowiedni zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych. Monitor dotykowy M1021B z panoramicznym ekranem może znaleźć zastosowanie w nowoczesnych domach, biurach, lub hotelach, gdzie funkcjonalność i estetyka są ważne. Jedno abonentowa stacja bramowa S1301D z zamkiem szyfrowym jest idealna do kontroli dostępu w domach, biurach, lub małych firmach.

Vidos-10

Zdj.2. Zestaw wideodomofonu M1021B+S1301DZestaw VIDOS IP

⠀⠀✔ M2020 - 7 calowy dotykowy monitor wewnętrzny,
⠀⠀✔ S2402-N - Stacja bramowa dwuabonamentowa, natynkowa z czytnikiem.

⠀⠀Zestaw ten jest idealny do monitorowania różnych środowisk w czasie rzeczywistym. Może być wykorzystywany w domach, biurach, sklepach spożywczych lub innych miejscach, gdzie istnieje potrzeba nadzoru nad bezpieczeństwem oraz kontrolą jakości. Dzięki technologii IP, te urządzenia umożliwiają zaawansowane monitorowanie i analizę danych środowiskowych oraz dostępu do nich z dowolnego miejsca.

Dlaczego marka VIDOS?

⠀⠀Wideodomofony są nieodłącznym elementem współczesnych domów jednorodzinnych, przynosząc szereg korzyści związanych z bezpieczeństwem i komfortem mieszkańców. Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w produkty marki Vidos:

Bezpieczeństwo:
⠀⠀• Pozwala zidentyfikować osobę, która puka do drzwi, zanim zostaną one otwarte. To dodatkowy poziom zabezpieczenia, który może odstraszyć nieproszonych gości.
⠀⠀• Funkcje takie jak zapis wizualny lub nocna wizja dostępne w niektórych modelach Vidos, pozwalają na utrzymanie bezpieczeństwa również po zmroku.

Komfort:
⠀⠀• Dzięki wideodomofonom, nie trzeba wstawać z kanapy, aby sprawdzić, kto jest przy drzwiach. To szczególnie przydatne dla osób starszych lub o ograniczonej mobilności.
⠀⠀• Funkcja przekierowania rozmowy w modelu Vidos IP pozwala na kontakt z gośćmi nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w domu, co może być niezwykle komfortowe i praktyczne.

Nowoczesność:
⠀⠀• Wideodomofony marki Vidos wykorzystują nowoczesne technologie, co sprawia, że są one nie tylko funkcjonalne, ale także estetycznie prezentują się w przestrzeniach domowych.
⠀⠀• Model Vidos X z funkcją łączności Wi-Fi oferuje dodatkową wygodę dzięki zdalnemu dostępowi i kontrolę poprzez aplikacje na smartfonie.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb:
⠀⠀• Dzięki różnym seriom oferowanym przez Vidos, każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb- czy to w przypadku prostych systemów analogowych, czy zaawansowanych systemów IP.
⠀⠀• Vidos umożliwia komponowanie systemu wideodomofonowego według własnych potrzeb, co jest szczególnie korzystne w kontekście domów jednorodzinnych, gdzie potrzeby mogą znacząco się różnić.

Wsparcie Techniczne:
⠀⠀• Korzystając z produktów uznanej marki jak Vidos, można liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne.

Długoterminowa Inwestycja:
⠀⠀• Produkty Vidos są znane z trwałości i niezawodności, co sprawia, że są to wybory wartościowe na lata.

Czy zakup wideodomofonu VIDOS się opłaca?

⠀⠀Zakup wideodomofonu to nie tylko kwestia zwiększenia bezpieczeństwa naszego domu, ale również inwestycja w spokój i komfort życia każdego z domowników. Wybierając produkty marki Vidos, decydujemy się na innowacyjność, niezawodność oraz wysoką jakość wykonania. Dzięki różnorodnym seriom wideodomofonów Vidos możliwe jest dopasowanie systemu do indywidualnych potrzeb i warunków technicznych naszego domu, co w dłuższej perspektywie przekłada się na zadowolenie z korzystania z tego rozwiązania.

⠀⠀W erze cyfryzacji, gdzie technologia nieustannie przenika do naszego codziennego życia, warto zastanowić się nad tym, jak może ona służyć naszemu bezpieczeństwu i komfortowi. Wideodomofon to narzędzie, które znacząco ułatwia kontrolę nad tym, kto przekracza próg naszego domu.

⠀⠀Niech wybór wideodomofonu Vidos będzie początkiem drogi do budowania solidnych fundamentów bezpieczeństwa w Twoim domu, otwierając drzwi do nowych, pozytywnych doświadczeń, które niesie ze sobą współczesna technologia.Podziel się tym postem

Produkty powiązane

Jednoabonentowa stacja... Jednoabonentowa stacja... Jednoabonentowa stacja...
Vidos

Jednoabonentowa stacja bramowa VIDOS S12D

Montaż: Montaż natynkowy, 
Rozdzielczość kamery: 2 Mpx, 
Wyjścia przekaźnikowe: NO, NC, 
Wbudowana kamera: Tak, 
Kąt widzenia kamery w poziomie: 126°, 
Dodatkowe funkcje: Podświetlenie LED IR, instalacja 4+n, zamek szyfrowy, przetwornik obrazu CMOS AHD 1080p, 

  Ostatnie sztuki
590,00 zł
590,00 zł BRUTTO 479.67 zł NETTO