Co powinien zawierać zestaw narzędzi Knipex do prac montażowych

 Co powinien zawierać zestaw narzędzi Knipex do prac montażowych
CSB_Knipex_Wera_art_2_1920x400.png

⠀⠀Marka Knipex jest synonimem wysokiej jakości i funkcjonalności, a znalezienie odpowiednich narzędzi do prac montażowych jest kluczowe dla profesjonalistów i hobbystów. W tym artykule omówimy, co powinien zawierać kompletny zestaw narzędzi Knipex do prac montażowych.


Zaciskarka do wtyków RJ45 Knipex

⠀⠀Zaciskarka RJ45 stanowi kluczową rolę w montażu, szczególnie w dziedzinach takich jak IT oraz systemy zabezpieczeń. Choć na rynku dostępne są zaciskarki w niskiej cenie (nawet poniżej 40 złotych) to ci, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w zarabianiu wtyków, zdają sobie sprawę, że inwestycja w takie tanie narzędzia może być jedynie stratą czasu. Po użyciu zaciskarki o wątpliwej jakości często zostajemy ze źle połączonymi wtykami, co można uniknąć inwestując w solidny sprzęt. Zaciskarka Knipex 97 51 10 zapewnia stuprocentową pewność, że wszystkie przewody we wtyku zostaną prawidłowo dociśnięte.

Knipex-8

Zdj.1. Zaciskarka do wtyków Knipex 97 51 10Szczypce uniwersalne Knipex

⠀⠀Szczypce uniwersalne szerzej znane jako kombinerki Knipex to niezbędnik nie tylko instalatorów, ale i każdej domowej narzędziówki. Mają tak szerokie zastosowanie, że wszystkich przypadków nie udałoby się zebrać w artykule.
Najczęściej nimi:
⠀⠀ • chwytamy,
⠀⠀ • wyginamy elementy,
⠀⠀ • przecinamy drut lub kable.

Dla instalatorów i elektryków najlepiej, jeśli takie szczypce są izolowane, aby można było pracować pod napięciem. Ostrza szczypiec poddano oddzielnemu hartowaniu indukcyjnemu, gwarantując im twardość ok. 60 HRC. Warto zainwestować w lepsze szczypce, aby te długo służyły i zapewniały bezpieczną pracę.

Knipex-8

Zdj.2. Szczypce uniwersalne Knipex 03 06 160Klucz do szaf sterowniczych Knipex

⠀⠀Prace montażowe często wymagają dostępu do różnorodnych szafek sterowniczych, które zawierają elementy elektryczne i inne urządzenia. Knipex oferuje specjalne klucze do szaf, które znacznie ułatwiają otwieranie i zamykanie tych obudów. To narzędzie stanowi niezbędny element wyposażenia elektryków i instalatorów.

Przykładem takiego klucza jest KNIPEX TwinKey 00 11 01, który umożliwia dostęp do większości rodzajów szaf sterowniczych. Posiada profile odpowiednie dla wszystkich popularnych systemów zamykania. Można go z powodzeniem wykorzystać do otwierania zamków używanych w instalacjach technicznych budynków, takich jak:

⠀⠀• systemy grzewcze,
⠀⠀• sanitarno-kanalizacyjne,
⠀⠀• klimatyzacyjne.
⠀⠀• wentylacyjne,
⠀⠀• instalacje elektrotechniczne.

Ponadto, sprawdzi się w przypadku zamków stosowanych w instalacjach gazowych i wodociągowych oraz w systemach odcinających. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom można go nawet używać jako brelok do kluczy.

Knipex-8

Zdj.3. Klucz do szaf sterowniczych TwinKey 0011 01 KnipexZestaw wkrętaków KNIPEX

⠀⠀Wkrętaki to podstawowe wyposażenie każdego instalatora. Ważne, aby te proste narzędzie było wykonane dobrze, co zaoszczędzi nam nerwów przy odkręcaniu śrubek. Dla instalatorów pracujących pod napięciem istotnej jest też, aby te wkrętaki były izolowane. Zapewniają one bezpieczeństwo przed porażeniem prądem. Wkrętaki izolowane posiadają specjalne izolacje na rękojeściach i trzonkach, które zapobiegają przewodnictwu elektrycznemu. Dzięki temu instalatorzy są chronieni przed przypadkowym dotknięciem przewodów pod napięciem, co może prowadzić do poważnych obrażeń lub porażeń prądem. Ich atutem jest uniwersalność. Wkrętaki izolowane mogą być stosowane do różnych zadań, nie tylko w elektryce, dzięki czemu są wszechstronnym narzędziem dla instalatorów.

Knipex-8

Zdj.4. Zestaw śrubokrętów izolowanych Knipex 00 20 12 V01⠀⠀Warto zaznaczyć, że Knipex to firma o uznanej renomie, dlatego wybierając ich narzędzia, można być pewnym wysokiej jakości i trwałości. Pracując z kompletnym zestawem narzędzi Knipex, zarówno profesjonaliści, jak i hobbiści, mogą wykonywać swoje projekty z pewnością siebie i skutecznością.Podziel się tym postem