MultiView – Nowa era monitoringu – wiele perspektyw, jedno urządzenie

MultiView – Nowa era monitoringu – wiele perspektyw, jedno urządzenie
Art_UNV_MultiViewi_1920x400.jpg

⠀⠀Technologia MultiView reprezentuje przyszłość monitoringu zapewniając szeroki zakres widzenia bez kompromisów. Umożliwia użytkownikom obserwację wielu perspektyw z pojedynczego, zaawansowanego urządzenia. Dzięki tej innowacji, możliwe staje się uzyskanie kompleksowego widoku monitorowanego obszaru, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność operacyjną przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów związanych z instalacją i utrzymaniem systemu.


Przełom w monitoringu wieloobszarowym


Wyzwania współczesnego monitoringu

Tradycyjne systemy monitoringu, wymagające instalacji licznych kamer w różnych lokalizacjach, szybko napotykają na przeszkody, takie jak znaczne koszty sprzętu, montażu i konserwacji. Problem ten nasila się zwłaszcza w przypadku potrzeby pokrycia obszernych przestrzeni, gdzie każdy dodatkowy kąt widzenia oznacza kolejne koszty i złożoność systemu.

Balansowanie między widokiem panoramicznym i szczegółowym

W tradycyjnym ujęciu, aby uzyskać zarówno pełny widok panoramiczny, jak i możliwość skupienia się na szczegółach, konieczne było stosowanie kombinacji kamer stałych i PTZ. To rozwiązanie, choć skuteczne, wiązało się z dodatkowymi kosztami i zwiększoną komplikacją systemu.


Innowacje w kamerach MultiView: Wieloperspektywiczne monitorowanie w jednym urządzeniu

⠀⠀Kamery MultiView stanowią szczyt innowacyjności w dziedzinie monitoringu, umożliwiając jednoczesne pokrycie wielu perspektyw za pomocą jednego urządzenia. Te zaawansowane systemy zrewolucjonizowały rynek dzięki swojej zdolności do obsługi zarówno obszernych widoków panoramicznych, jak i koncentracji na drobnych detalach, bez konieczności inwestowania w dodatkowe urządzenia. Są projektowane z myślą o różnorodnych scenariuszach użycia.

Zalety technologii MultiView:

Rozległy zasięg – Jedna kamera MultiView pozwala na monitorowanie dużych obszarów z różnych kątów, eliminując potrzebę instalacji wielu pojedynczych kamer.

Jeden adres IP, wiele kanałów – Optymalizacja zarządzania i nadzoru dzięki transmisji wielokanałowej pod jednym adresem IP.

Redukcja wydatków – Ograniczenie kosztów instalacji i utrzymania dzięki zastosowaniu jednego urządzenia zamiast wielu.

Wysoka jakość obrazu w słabym oświetleniu – Wykorzystując technologię LightHunter, kamery MultiView gwarantują niezrównaną jakość obrazu nawet w bardzo ciemnych warunkach.


Kamery IP z serii MultiView

Kamera kopułkowa IP z dwoma obiektywami i podczerwienią

Uniview-IPC3222SS-ADF28(40)K-I1

Zdj. 1 Kamera kopułkowa IP LightHunter z podwójnym obiektywem 2MP+2MP i podczerwienią – IPC3222SS-ADF28(40)K-I1⠀⠀Kamery kopułkowe IP z serii MultiView stanowią kwintesencję innowacji i elastyczności w dzisiejszym monitoringu. Wyposażone w podwójne kanały i zaawansowane funkcje inteligentne, te urządzenia przekraczają tradycyjne oczekiwania, oferując użytkownikom możliwość pełnego dostosowania do różnorodnych wymagań i scenariuszy bezpieczeństwa. Wykorzystanie technologii True WDR (130dB) zapewnia niezrównaną jakość obrazu, dostarczając klarowne, szczegółowe obrazy nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. To połączenie zaawansowanej technologii i użytkowej elastyczności gwarantuje, że kamery te są gotowe sprostać każdemu wyzwaniu, oferując jednocześnie optymalne pokrycie obserwowanych obszarów.

Cechy wyróżniające:

Podwójne kanały – W obu obiektywach można elastycznie ustawić wiele inteligentnych funkcji.
True WDR (130dB) – Zapewnia wyraźne obrazy zarówno w mocnym świetle, jak i w ciemności.
Tryb normalny i korytarzowy – Opcja ustawienia normalnego trybu obrazu dla kanału 1 i trybu korytarzowego dla kanału 2.

IPC28184EA-ADX5K-F40-I1

Zdj. 2 Kamera kopułkowa IP LightHunter z podwójnym obiektywem 4MP+4MP i podczerwienią – IPC3224SS-ADF28(40)K-I1Kamera tubowa IP z podwójnym obiektywem i podczerwienią

IPC28184EA-ADX5K-F40-I1

Zdj. 3 Kamera tubowa IP LightHunter z podwójnym obiektywem 8MP +4MP i podczerwienią – IPC28184EA-ADX5K-F40-I1⠀⠀Kamery tubowe serii MultiView, wyznaczają nowe standardy w dziedzinie monitoringu zewnętrznego. Łącząc w sobie szeroki zakres widzenia z precyzyjnym uchwyceniem detali, otwierają przed użytkownikami nowe możliwości adaptacji do dynamicznych scenariuszy miejskich – od zatłoczonych ulic po rozległe parkingi. Dzięki unikalnej konstrukcji, te kamery gwarantują, że każdy element sceny jest wyraźnie widoczny, zachowując jednocześnie pełną perspektywę otoczenia. To połączenie funkcjonalności sprawia, że model ten staje się niezastąpionym narzędziem w kreowaniu bezpiecznego środowiska.

Cecha wyróżniająca:

Szeroki kąt widzenia oraz precyzyjne odwzorowanie detali – Kamera harmonijnie łączy w sobie możliwość obserwacji panoramicznej z zachowaniem ostrości szczegółów. Dzięki temu, wybrany obszar jest wyraźnie eksponowany, nie tracąc przy tym kontekstu całościowego widoku.

IPC28184EA-ADX5K-F40-I1-2

Zdj. 4 Kamera tubowa IP LightHunter z podwójnym obiektywem 8MP +4MP i podczerwienią – IPC28184EA-ADX5K-F40-I1 w użyciuScenariusze zastosowania kamer IP z serii Multiview:

Uniview-MultiView

Zdj. 5 Scenariusze zastosowania kamer IP z serii MultiView od Uniview
Kamery PTZ z serii MultiView

Uniview-IPC94144SFW-X25-F40C

Zdj. 6 Kamera PTZ LightHunter z podwójnym obiektywem 4MP +4MP, podczerwienią i 25-krotnym zoomem – IPC94144SFW-X25-F40C⠀⠀Kamery PTZ MultiView redefiniują standardy monitoringu dynamicznego. Umożliwiają dwukierunkową komunikację, wspieraną przez innowacyjne ciepłe światło ostrzegawcze, oraz wyposażone są w zaawansowane funkcje inteligentne. Idealnie sprawdzają się w złożonych, dynamicznie zmieniających się środowiskach, gdzie szybka reakcja i adaptacja do sytuacji w czasie rzeczywistym są kluczowe. Dodatkowo, ich wszechstronność czyni je doskonałym wyborem dla szerokiej gamy zastosowań, od monitorowania przestrzeni publicznych po zabezpieczenie infrastruktury krytycznej, oferując użytkownikom niezawodną i efektywną ochronę.

2MP+2MP 4X - Kamera PTZ z podwójnym obiektywem, podczerwienią i 4-krotnym zoomem

Cechy wyróżniające:

Komunikacja dwukierunkowa – Dwa mikrofony dla dźwięku stereo i mocny głośnik umożliwiają krystalicznie czystą komunikację dwukierunkową, umacniając zdolności monitoringu i interwencji.
Innowacyjne światło ostrzegawcze – Zapewnia doskonałą widoczność przy słabym oświetleniu i pełni rolę systemu alarmowego. Migające ciepłe światło ostrzega w momencie wykrycia niepożądanej aktywności, zwiększając bezpieczeństwo.

Uniview-IPC94144SFW-X25-F40C-2

Zdj. 7 Kamera PTZ LightHunter z podwójnym obiektywem 2MP +2MP, podczerwienią i 4-krotnym zoomem – IPC9312LFW-AF28-2X4 od Uniview4MP+4MP 25X - Kamera PTZ z podwójnym obiektywem, podczerwienią i 25-krotnym zoomem

Uniview-IPC94144SFW-X25-F40C-3

Zdj. 8 Kamera PTZ LightHunter z podwójnym obiektywem 4MP +4MP, podczerwienią i 25-krotnym zoomem – IPC94144SR-X25-F40C od UniviewCechy wyróżniające:

Widok bez ograniczeń – Szeroka panorama i szczegółowe ujęcia dzięki obiektywowi o stałej ogniskowej i zmiennoogniskowemu obiektywowi zoom, idealne do obserwacji rozległych przestrzeni oraz śledzenia konkretnych celów.
Zaawansowane funkcje – Inteligentne rozwiązania do prewencji przed wtargnięciami i automatyczne śledzenie, umożliwiają natychmiastowe reagowanie na zagrożenia i skuteczniejszą ochronę.
Prostota instalacji – Lekka konstrukcja kamery PTZ zapewnia łatwość montażu, co przekłada się na szybki i bezproblemowy proces instalacji w dowolnej lokalizacji.

Uniview-MultiView-3

Zdj. 9 Kamera PTZ z serii MultiView od Uniview w użyciuScenariusze zastosowania

Uniview-IPC94144SFW-X25-F40C-3

Zdj. 10 Scenariusze zastosowania kamer PTZ z serii MultiView od Uniview⠀⠀Seria MultiView od Uniview to prawdziwy przełom w dziedzinie systemów monitoringu, dostarczająca rozwiązanie, które z powodzeniem eliminuje potrzebę wyboru między szeroką panoramą a szczegółowością obrazu. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne, kamery MultiView gwarantują nie tylko wyjątkową jakość obrazu, ale także adaptacyjność i łatwość zarządzania, które są niezbędne w nowoczesnych systemach bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o monitorowanie obszernych przestrzeni miejskich, skomplikowanych obiektów przemysłowych czy też zatłoczonych przestrzeni publicznych, MultiView oferuje nieporównywalną funkcjonalność i efektywność.

Zatem, dokonując wyboru na rzecz MultiView, inwestujesz nie tylko w zaawansowaną technologię, ale również w bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dzięki MultiView, otwierasz nowy rozdział w ochronie swojej przestrzeni, ciesząc się jednocześnie klarownością i zasięgiem obrazu, jakiego dotąd nie znałeś.