Ajax-Fibra

Ajax Fibra - nowoczesny system alarmu hybrydowego  - 

Art_Ajax_Fibra_1920x400.jpg

⠀⠀Fibra to profesjonalna linia urządzeń przewodowych Ajax przeznaczona dla projektów. Tylko instalatorzy, którzy ukończyli specjalne szkolenie, mogą instalować i zarządzać urządzeniami tej linii. Fibra łączy technologię przewodową z połączeniami radiowymi i oferuje wiele przydatnych funkcji. Stanowi kompleksową ochronę niezależnie od wielkości obiektu oraz stalowych i betonowych przeszkód.

Zaawansowane funkcje

Jakie funkcje bezprzewodowego systemu Ajax są również dostępne za pomocą przewodów Fibry?

⠀⠀• Łączność do 2000 m
⠀⠀• Kompatybilność ze wszystkimi typami urządzeń
⠀⠀• 60 godzin pracy systemu składającego się z 30 urządzeń na zapasowej baterii
⠀⠀• Zaawansowane zabezpieczenia antysabotażowe
⠀⠀• Weryfikacja fotograficzna
⠀⠀• Natychmiastowe powiadomienia
⠀⠀• Bezproblemowa instalacja
⠀⠀• Zdalna konfiguracja za pomocą aplikacji

Powiadomienia w aplikacji zawierają szczegółowe dane, takie jak: typ zdarzenia, datę, czas, nazwę czujnika i pomieszczenie, w którym znajduje się czujnik. Dostajesz maksymalną ilość informacji i w pełni możesz kontrolować system.

Ajax-1

Zdj. 1. Hub Hybrid - Komunikacja przez stal i betonDziała jak system bezprzewodowy

Czujniki połączone są z panelem sterowania za pomocą czterożyłowego kabla. Protokół komunikacyjny Fibra odziedziczył wszystkie zalety technologii radiowej Jeweller i wymaga minimalnej mocy do dwukierunkowej transmisji danych pakietowych.

Jedna linia Fibra pozwala podłączyć pojedynczy czujnik lub kilkadziesiąt różnych urządzeń przewodowych Ajax w dowolnej kombinacji. Fotograficzne weryfikacje alarmów są przesyłane tą samą linią, którą urządzenia systemowe wykorzystują do komunikacji zdarzeń. W aplikacji Ajax znajdziesz wszystkie urządzenia, które są pogrupowane według pomieszczeń i grup, niezależnie od ich fizycznego połączenia z hubem.

Zabezpieczenie przed sabotażem

Do ochrony przesyłanych danych Fibra wykorzystuje szyfrowanie z kluczem dynamicznym. Każda sesja komunikacyjna pomiędzy hubem a urządzeniem rozpoczyna się od uwierzytelnienia: porównywane są unikalne znaczniki i właściwości. Jeśli choć jeden z parametrów nie przejdzie weryfikacji, hub zignoruje polecenia tego urządzenia.

System Ajax monitoruje stan urządzeń i linii, wysyłając powiadomienia w przypadku awarii lub uszkodzeń. Dodatkowo zaktualizowany OS Malevich umożliwia fizyczne zabezpieczenie linii Fibra przed zerwaniem poprzez topologię pierścienia.

Ajax-1

Zdj. 2. Technologia FibraHub Hybrid – hybrydowy panel sterowania systemu alarmowego

Hub Hybrid to przełomowy produkt wśród profesjonalnych systemów alarmowych. Obsługuje razem urządzenia Jeweller i Fibra.

Hub jest dostępny w dwóch wersjach: Hub Hybrid (2G) obsługujący sieci komórkowe 2G oraz Hub Hybrid (4G) obsługujący sieci 2G, 3G oraz 4G/LTE.

Ajax-1

Zdj. 3. Centrala Hub HybridJakie są najważniejsze cechy tej hybrydowej centrali?

⠀⠀• Zapobieganie manipulacji - ostrzega w przypadku otwarcia i demontażu
⠀⠀• 8 linii obsługujących topologię połączenia pierścieniowego
⠀⠀• Anteny Jeweller - do sprawnego przekazywania poleceń i zdarzeń
⠀⠀• Anteny Wings - do stabilnego odbioru weryfikacji fotograficznej
⠀⠀• Wbudowany zasilacz - w przypadku zasilania głównego 110–240 V~
⠀⠀• Miejsce na baterię zapasową12 V⎓ o pojemności 4, 7 lub 9 Ah

Technologia łączności Fibra pozwala na poprowadzenie linii o długości do 2 km. Osiem linii w jednym systemie obsługiwanym przez Hub Hybrid minimalizuje potencjalne uszkodzenia. Nawet całkowicie zerwana linia oznacza, że system alarmowy działa w 87%.

Protokół radiowy Jeweller zapewnia dwukierunkową komunikację pomiędzy hubem a urządzeniami bezprzewodowymi na odległość do 2000 metrów, umożliwiając zdalne sterowanie systemem i transmisję alarmów w czasie 0,15 sekundy.

Jeweller wykorzystuje ramki czasowe do synchronizacji komunikacji urządzeń, uwierzytelnianie w celu zapobiegania fałszerstwom oraz szyfrowanie do ochrony danych. Energooszczędny protokół zapewnia urządzeniom bezprzewodowym nawet od 2 do 7 lat pracy na baterii.

Do Hub Hybrid można podłączyć drogą radiową lub przewodowo poprzez sieć Ethernet do 5 podwajaczy zasięgu działających na odległość do 1800 metrów.

Ajax-1

Zdj.4. Fibra obsługuje topologię połączenia pierścieniowego. I z Hub Hybrid umożliwia korzystanie z 4 pierścieni w systemie.Centrala z baterią zapasową może zasilać system nawet 30 urządzeń przewodowych przez 60 godzin. Urządzenia bezprzewodowe działają na baterie i nie wymagają dodatkowego zasilania. Czujniki Fibra zużywają kilkadziesiąt razy mniej energii niż podobne czujniki magistralowe innych producentów.

Hub obsługuje także czujniki MotionCam. Po wyzwoleniu czujniki wykonują serię zdjęć, dzięki czemu użytkownik może od razu ocenić sytuację w obiekcie.

To nie wszystko. Hub Hybrid pozwala na stworzenie aż 32 scenariuszy. Dzięki niemu uzbroisz i rozbroisz obiekt lub jego część na podstawie harmonogramu, wyłączysz potencjalne źródło zapłonu, odetniesz wodę w przypadku wycieku. Możesz także sterować oświetleniem, zamkami elektrycznymi, roletami i bramami garażowymi.

Nie musisz bać się cyberataków - Hub Hybrid działa na OS Malevich, systemie operacyjnym czasu rzeczywistego opracowanym przez Ajax Systems. Jest on odporny na wirusy i zabezpieczony przed cyberatakami.

Aktualizacje huba są przeprowadzane automatycznie lub na podstawie polecenia przesyłanego przez inżyniera przez Internet. Proces rozpoczyna się w momencie rozbrojenia systemu i trwa mniej niż minutę. Każda aktualizacja ulepsza system i dodaje nowe funkcje.

Centrala posiada 8 zacisków, które zgodne są ze wszystkimi urządzeniami Fibra. Fizyczne połączenie kablowe i podział urządzeń na pomieszczenia i grupy w aplikacji nie są ze sobą powiązane.

Do tego instalowanie centrali jest banalnie proste i szybkie – konfigurujesz ją za pomocy aplikacji na smartfony.

⠀⠀1. Dodawanie urządzenia za pomocą kodu QR
⠀⠀2. Zarządzanie użytkownikami systemu
⠀⠀3. Zmiana ustawień huba
⠀⠀4. Tworzenie scenariuszy automatyzacji
⠀⠀5. Połączenie ze stacją monitorowania


Linia Fibra łączy w sobie wiele wyjątkowych funkcji, najnowocześniejszy sprzęt oraz prostą instalację. Dzięki tym rewolucyjnym urządzeniom przewodowym kompleksowo zadbasz o bezpieczeństwo obiektu. Pamiętaj, Fibra jest przeznaczona wyłącznie dla akredytowanych partnerów. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem i instalacją sprzętu z tej serii, skontaktuj się z nami.