FortiGate 200G - bezpieczeństwo oparte na AI

Fortigate 200G

Art_FORTINET_FG-200G_1200x1000.jpg

W dzisiejszym dynamicznym środowisku sieciowym, ochrona przed zagrożeniami jest kluczowym elementem dla organizacji. FortiGate 200G to nowoczesne rozwiązanie, które łączy wydajność, bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji (AI) oraz szeroką widoczność w sieci.

FortiGate 200G został stworzony z myślą o zapewnieniu wysokiej wydajności sieci i funkcji bezpieczeństwa wymaganych w nowoczesnym kampusie. Wykorzystując autorski układ Fortinet ASIC, SP5, zapewnia niesamowitą przepustowość, zwiększa wydajność operacyjną i umożliwia organizacjom zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w obliczu zmieniającego się krajobrazu zagrożeń.

Wydajność i funkcje oparte na sztucznej inteligencji w FortiGate 200G

Najnowocześniejsza wydajność zabezpieczeń NGFW, w tym 7-krotnie większa przepustowość zapory ogniowej, 16-krotnie większa przepustowość IPsec VPN i 2-krotnie większa ochrona przed zagrożeniami niż średnia w branży.
Wiodące w branży zabezpieczenia oparte na sztucznej inteligencji dzięki FortiGuard AI-Powered Security Services zapewniają kompleksową ochronę przed ewoluującym krajobrazem zagrożeń dzięki usługom takim jak zaawansowane zapobieganie złośliwemu oprogramowaniu, filtrowanie DNS, zapobieganie utracie danych i zarządzanie powierzchnią ataku.
Porty 5GE obsługują błyskawiczną łączność i zwiększają wydajność punktów dostępowych, optymalizując wykorzystanie przepustowości, zwiększając przepustowość danych i zapewniając wysoką dostępność sieci.

Kluczowe funkcje FortiGate 200G:

Wysoka wydajność: FortiGate 200G Series to lider w Magic Quadrant w kategorii zarówno Network Firewalls, jak i WAN Edge Infrastructure. Wykorzystuje opatentowany procesor ASIC, który przyspiesza działanie Secure SD-WAN i aplikacji Zero Trust. Posiada interfejsy o prędkości 10GE, co zapewnia lepsze połączenie sieciowe i wydajność1.

Bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji (AI): FortiGate 200G łączy bezpieczeństwo oparte na AI i uczeniu maszynowym, aby dostarczać ochronę przed zagrożeniami na dowolną skalę. Dzięki temu uzyskasz głębszą widoczność w sieci, zobaczysz aplikacje, użytkowników i urządzenia, zanim staną się zagrożeniem. Wspierany bogatym zestawem funkcji bezpieczeństwa AI/ML, FortiGate 200G zapewnia szerokie, głębokie i zautomatyzowane bezpieczeństwo na dowolną skalę1.

Specyfikacje techniczne:

Przepustowość firewalla: 39 Gbps
Nowe sesje na sekundę: 390 000
Równoczesne sesje: 11 milionów
Przepustowość VPN: 35 Gbps
Przepustowość IPS: 8 Gbps
Przepustowość NGFW: 7 Gbps
Ochrona przed zagrożeniami: 6,4 Gbps

Wyposażony w procesor NP7Lite (SP5), który łączy przetwarzanie sieciowe i treści, zapewniając szybkie identyfikowanie aplikacji i optymalną wydajność1.

Zintegrowana ochrona brzegowa FortiGate 200G oferuje zaawansowaną ochronę brzegową, w tym zabezpieczenia webowe, treści i urządzeń. Segmentacja sieci i bezpieczne SD-WAN zmniejszają złożoność i ryzyko w hybrydowych sieciach IT. Ponadto, Universal ZTNA automatycznie kontroluje, weryfikuje i ułatwia dostęp użytkowników do aplikacji, ograniczając zagrożenia brzegowe tylko do zweryfikowanych użytkowników.

Podsumowanie

FortiGate 200G to wyjątkowe rozwiązanie, które łączy wydajność, bezpieczeństwo oparte na sztucznej inteligencji (AI) oraz szeroką widoczność w sieci. Dzięki zaawansowanym funkcjom, organizacje mogą skutecznie chronić swoje zasoby przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami.
Wprowadzenie procesora ASIC oraz zintegrowanej ochrony brzegowej sprawia, że FortiGate 200G jest liderem w dziedzinie Network Firewalls i WAN Edge Infrastructure. Dzięki temu urządzeniu organizacje mogą kontrolować ruch sieciowy, identyfikować aplikacje oraz zapewniać bezpieczeństwo na dowolną skalę.

Wnioski są jasne: FortiGate 200G to niezbędne narzędzie dla organizacji, które pragną zabezpieczyć swoje sieci przed coraz bardziej zaawansowanymi atakami. Bezpieczeństwo nie musi być kompromisem – FG-200G łączy w sobie wydajność, inteligencję i widoczność, aby zapewnić pełną ochronę.


Skontaktuj się z nami w celu dobrania najlepszego rozwiązania dla Twojej organziacji!