Śledzenie pojazdów GPS

Podkategorie

Brak produktów w tej kategorii

Wyszukaj to, czego szukasz

Śledzenie pojazdów GPS

Celem systemu śledzenia pojazdów jest dostarczenie użytkownikowi informacji o jego położeniu oraz ułatwienie nawigacji po terenie. Znacznie ułatwia to statkom, samolotom, samochodom czy innym pojazdom zorientowanie się, gdzie znajdują się w danej chwili z dużą dokładnością. Lokalizator GPS umożliwia dostęp do informacji o aktualnej pozycji pojazdu, jego prędkości czy liczby pokonanych kilometrów.

GPS

GPS to bez wątpienia jeden z najbardziej użytecznych wynalazków końca XX wieku. System nawigacji satelitarnej obejmuje swoim zasięgiem całą kulę ziemską. GPS to Global Positioning System, czyli Globalny System Pozycjonowania. Został on stworzony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

Zastosowanie GPS

Wyposażając pojazd w lokalizator GPS, można uzyskać dostęp do podglądu jego trasy w czasie rzeczywistym. Sygnały są odbierane na bieżąco, dzięki czemu można dowiedzieć się przykładowo gdzie znajduje się dostawa lub czy pojazd znajduje się na swojej wyznaczonej trasie. Za pomocą raportów można uzyskać potrzebne informacje, a wszystko to dostępne jest przez Internet.