• Obecnie brak na stanie
Elmes Elektronik

Sterownik Elmes STM2K, moduł do oświetlenia

107,01 zł brutto 87.00 netto

Zasilanie: 230 V AC, 
Częstotliwość: 433,92 MHz, 
Liczba kanałów:

Ilość
  Obecnie brak na stanie

STEROWNIK ELMES STM2K, MODUŁ DO LAMP

STEROWNIK ELMES STM2K, MODUŁ DO LAMP

Elmes STM2K to miniaturowy sterownik 2-kanałowy służący do zdalnego sterowania jednym lub dwoma urządzeniami zasilanymi z sieci 230 V AC, takimi jak np. lampy. Dzięki swojej kompaktowej obudowie, możliwe jest łatwe montowanie w puszce instalacyjnej podtynkowej o głębokości 60 mm. Bezproblemowo współpracuje zarówno z pojedynczymi, jak i podwójnymi monostabilnymi wyłącznikami ściennymi.

STM2K posiada funkcję pamięci stanu wyjść. W przypadku ustawienia wyjścia sterownika w tryb bistabilny (gdzie nie następuje automatyczne wyłączenie po pewnym czasie, lecz wymaga naciśnięcia przycisku), po przerwie w zasilaniu urządzenie przywróci poprzedni stan wyjścia. To oznacza, że jeśli lampa była włączona i prąd został przerwany, po ponownym dostarczeniu zasilania lampa automatycznie się ponownie zapali. W przypadku sterowania bezprzewodowego, stosowany jest system kodowania KEELOQ, co gwarantuje maksymalną odporność na inne sygnały radiowe. Dla sterownika STM2K akceptowane są tylko sygnały przesłane przez pilot lub piloty zaprogramowane do danego sterownika.

Sterownik wykonywany jest w trzech różnych wersjach, które różnią się sposobem działania: (informacje na temat dostępnej w tej ofercie wersji zostały pogrubione)

STM-2K (wersja standardowa) - kolejne naciśnięcia jednego z przycisków pilota (lub wyłącznika ściennego)  na przemian włączają i wyłączają odpowiadające mu wyjście sterownika. Dodatkowo, wyjście może wyłączyć się automatycznie po zaprogramowanym czasie.

STM-2Kv2 - inny przycisk pilota załącza wyjście sterownika, a inny - wyłącza. Ta wersja, w przeciwieństwie do wersji standardowej STM-2K, prawidłowo współpracuje z programami zegarowymi pilota STX.

STM-2Kv4 - przycisk pilota załącza wyjście, które wyłączy się samo po zaprogramowanym czasie. Kolejne naciśnięcie przycisku w czasie, gdy wyjście jest załączone, przedłuża tylko czas załączenia. Rozwiązanie stosowane np. do zdalnego sterowania pompą c.w.u.

STEROWNIK ELMES STM2K, MODUŁ DO LAMP

Specyfikacja

Zasilanie: 230 V AC (0,3 VA w stanie spoczynku, 0,7 VA przy załączeniu obu przekaźników)

Obciążalność wyjść na silnik: 250 V~ 5 A max.

Odbiornik radiowy superheterodynowy: 433,92 MHz

Pamięć: 112 pilotów

⭕ Napięcie na wejściach sterujących nr 6 i 7: 250 V~ max.

Czas podtrzymania dla wyjścia pracującego w trybie 2: 0,5 s do 4,5 h

⭕ Temperatura pracy: -20 ~ +55ºC

Wymiary: 42 x 35 x 21 mm

Waga: 0,25 kg

Gwarancja: 24 miesiące

Pasmo częstotliwości pracy
433,92 MHz
Pamięć
112 pilotów
Zasilanie
230 V AC
Rodzaj transmisji
Przewodowy, bezprzewodowy
Komunikacja
System kodowania zmiennego KEELOQ
Temperatura pracy
-20 ~ +55ºC
Kolor
Jasny
Wymiary
42 x 35 x 21 mm
Waga
0,25 kg
Gwarancja
24 miesiące