• Obecnie brak na stanie
D-Link

Switch niezarządzalny D-Link DGS-1005D/E, 5-portowy, Desktop, Gigabit Ethernet

75,01 zł brutto 60.98 netto

Ilość portów: 5, 
Obsługa PoE: Nie, 
Rodzaj obudowy: Desktop, 
Typ switcha: Niezarządzalny, 
Architektura sieci: Gigabit Ethernet 

Ilość
  Obecnie brak na stanie

5-portowy przełącznik Gigabit 10/100/1000 DGS-1005D/E D-Link

DGS-1005D

Switch Green/Gigabit Ethernet

Przełącznik biurkowy  DGS-1005D to rozwiązanie dla biur domowych oraz małych i średnich firm dbających o oszczędność energii w swoich sieciach. Wyposażony jest w 5 portów 10/100/1000 Base-T Gigabit Ethernet. Przełącznik obsługuje technologię Green Ethernet, reaguje na wyłączenie podłączonego urządzenia, ustawiając odpowiedni port w stan gotowości, który wymaga mniejszej mocy. Ponadto przełącznik jest w stanie określić długość kabla sieciowego i dostosować do niej pobór mocy, co pozwala zmniejszyć nadmiarową moc, która byłaby rozpraszana w postaci ciepła. Przełącznik obsługuje kontrolę przepływu funkcja ta umożliwia regulowanie przepływu danych pomiędzy przełącznikiem i serwerem w celu zagwarantowania niezawodnej transmisji. Wszystkie porty obsługują automatyczne rozpoznawanie typu kabla (MDI/MDIX). Eliminuje to konieczność stosowania kabli krosowych lub portów do łączy nadrzędnych (uplink). Każdy port można po prostu połączyć z serwerem, koncentratorem lub przełącznikiem za pomocą zwykłego kabla bezpośredniego typu skrętka.

Najważniejsze cechy:

⭕ Funkcja oszczędzania energii zmniejszająca pobór mocy nawet o 27%

⭕ 5 Gigabitowych portów Ethernet

 Instalacja typu "Plug and play"

⭕ Kontrola przepływu IEEE 802.3x

 Obsługuje funkcję diagnostyki kabli

Porty

Specyfikacja:

Typ: Niezarządzalny

Przeznaczenie: Biurkowy

Liczba portów LAN 10/100/1000: 5 szt.

Producent: D-link

Grupa produktowa: Przełączniki D-link

Obsługiwane protokoły: IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x flow control

Rozmiar tablicy adresów MAC: 2000

Algorytm przełączania: store-and-forward

Prędkość magistrali wew.: 10 Gb/s

Szybkość przekierowań pakietów: 2000 Mp/s

Przepustowość: 7.4 Mp/s

Warstwa przełączania: 2

Bufor pamięci: 128 KB

Szerokość: 144 mm

Wysokość: 32 mm

Głębokość: 100 mm

Waga: 0.08 kg

Akcesoria: Zasilacz | kabel sieciowy

Ramki Jumbo: 9216

Chłodzenie pasywne: tak

D-Link Green: tak

802.3az Energy-Efficient Ethernet support: tak

MTBF: 1,142,330 godzin

Zasilanie

Informacje dodatkowe:

5-portowy biurkowy przełącznik gigabitowy (wersja Green Ethernet)

Przełącznik biurkowy DGS-1005D (wersja Green Ethernet) to rozwiązanie dla biur domowych oraz małych i średnich firm, które realizuje koncepcję oszczędności energii w obszarze sieci.

Funkcje oszczędzania energii

Przełącznik DGS-1005D (wersja Green Ethernet) reaguje na wyłączenie podłączonego urządzenia, ustawiając odpowiedni port w stan gotowości, który wymaga mniejszej mocy. Ponadto przełącznik jest w stanie określić długość kabla ethernetowego i dostosować do niej pobór mocy, co pozwala zmniejszyć nadmiarową moc, która byłaby rozpraszana w postaci ciepła. Te dwie funkcje pozwalają łącznie zmniejszyć pobór mocy przełącznika nawet o 27%.

5 miedzianych portów gigabitowych

Dzięki zastosowaniu do transmisji skrętek miedzianych kategorii 5 lub wyższej tych pięć portów umożliwia szybkie uzyskanie w serwerach połączeń gigabitowych bez potrzeby instalowania nowych, kosztownych kabli światłowodowych. Porty gigabitowe zapewniają serwerom wydzielone pasmo 2000 Mb/s w trybie pełnodupleksowym. Dzięki temu stacje robocze mają jednoczesny dostęp do danych na serwerze bez „wąskich gardeł"?.

Diody LED

Kontrola przepływu IEEE 802.3x

Funkcja ta umożliwia regulowanie przepływu danych pomiędzy przełącznikiem i serwerem w celu zagwarantowania niezawodnej transmisji. Przy 2000 Mb/s w trybie pełnodupleksowym przełącznik zapewnia szybkie łącza danych z serwerami z minimalnym poziomem utraty danych w czasie transmisji.

Automatyczne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX)

Wszystkie porty obsługują automatyczne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX). Eliminuje to konieczność stosowania kabli krosowych lub portów do łączy nadrzędnych (uplink). Każdy port można po prostu połączyć z serwerem, koncentratorem lub przełącznikiem za pomocą zwykłego kabla bezpośredniego typu skrętka.

Instalacja typu PlugAndPlay

Przełącznik integruje się bez problemów z dotychczas używanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany sprzętu lub oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — wystarczy podłączyć kable do przełącznika. Przełącznik integruje się bez problemów z dotychczas używanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma potrzeby wymiany sprzętu lub oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — wystarczy podłączyć kable do przełącznika

Ilość Portów
5
Obsługa PoE
Nie
Ilość portów PoE
Nie dotyczy
Rodzaj obudowy
Desktop
Typ switcha
Niezarządzalny
Architektura Sieci
Gigabit Ethernet
Tablica adresów MAC
2 K
Szybkość przekierowań pakietów
7.4 Mp/s
Ramki Jumbo
9 216
Zasilanie
5 V, 1 A
Przepustowość
10 Gbps
Temperatura pracy
0℃~40℃
Kolor
Ciemny
Wymiary
111 x 75 x 30 mm
Waga
0,08 g
Zawartość opakowania
Kabel zasilający, instrukcja obsługi, zestaw do montażu w szafie RACK, gumowe nóżki
Gwarancja
24 miesiące