Telefony

Podkategorie

Telefony

Telefon to urządzenie pozwalające na dwustronne przesyłanie głosu na odległość, pomiędzy dwoma lub większą liczbą aparatów.

Głównymi częściami aparatu telefonicznego jest:
mikrofon - zamienia on dźwięki na sygnały elektryczne,
słuchawka lub głośnik - ma za zadanie przetwarzać sygnały elektryczne na dźwięki (mikrofon i słuchawka tworzą zwykle zespół o wspólnej obudowie, zwanej mikrotelefonem, a potocznie także słuchawką),
● tarcza numerowa lub klawiatura - wytwarzają sygnały wybiórcze,
● przetwornik akustyczny lub optyczny - ma za zadanie przywołać abonenta na przykład sygnałem dźwiękowy.

VoIP - co to?

Technologia VoIP pozwala na wykonywanie rozmów przez telefon, dzięki połączeniu przez Internet. W wielu miejscach jest to standardowa technologia komunikacji. Cechuje się ona niższymi kosztami połączeń od standardowych połączeń telefonicznych. Połączenia poprzez Internet są w znacznie lepszej jakości w przeciwieństwie do telefonii analogowej. Technologia VoIP jest nowoczesnym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Co to jest telefon VoIP?

Telefon VoIP przypomina z wyglądu zwykły telefon stacjonarny, jednak różni się technologią połączenia. Do jego funkcjonowania potrzebne jest połączenie Internetowe.

Jak działa centrala telefoniczna?

Centrala telefoniczna jest sercem komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa, między pracownikami oraz komunikacji zewnętrznej z klientem czy dostawcami.

Istnieją dwa rodzaje centrali telefonicznych:
● Centrala VoIP - połączenia wykonywane są za pomocą Internetu, usprawnia komunikacje wewnętrzną i zewnętrzną w firmie,
● Centrala analogowa - umożliwia podłączenie tylko jednej linii telefonicznej, jest to przestarzała technologia oferująca mniej możliwości niż rozwiązania, jakie oferuje centrala VoIP.

Telefon systemowy co to jest?

Telefon systemowy należy do grupy funkcjonalnych urządzeń telefonicznych. Pozwalają one na bezpośredni dostęp do zaawansowanych funkcji centrali telefonicznych oraz informacji o stanie linii miejskich i abonentów.

Co to jest telefon bezprzewodowy?

Telefon bezprzewodowy jest ceniony przez użytkowników, głównie za dużą wygodę użytkowania. Można z nim chodzić po całym biurze lub domu bez ograniczeń związanych z długością kabla. Bezprzewodowe telefony stacjonarne gwarantują ogromny komfort prowadzenia rozmów w domu i w pracy.

Jak działa bramka GSM?

Bramka GSM to bardzo przydatne urządzenia dla wszystkich posiadaczy telefonów stacjonarnych. Po włożeniu karty SIM do urządzenia i podłączeniu z telefonem stacjonarnym umożliwia abonentowi wykonywanie połączeń za pomocą sieci GSM, a nie sieci stacjonarnej. Bramki GSM służą do optymalizacji kosztów przeznaczonych na komunikację zewnętrzną w firmie. Dzięki bramce GSM możliwe jest wykonywanie tanich połączeń z sieci VoIP do GSM i odwrotnie, a także mogą służyć za łącza awaryjne w momencie uszkodzenia łączy głównych.