Wzmacniacze sygnału, repeatery Wi-Fi

Wzmacniacze sygnału, repeatery Wi-Fi

Wzmacniacz sygnału Wi-Fi jest kompaktowym urządzeniem wpinanym do gniazdka elektrycznego. Repeater posiada anteny, które odbierają sygnał routera, a następnie wzmacniają go i przesyłają dalej do urządzeń końcowych, takich jak smartfony czy telewizory smart. Jakość sygnału Wi-Fi sieci bezprzewodowej jest uwarunkowana od odległości od routera oraz znajdujących się przeszkód, jakie napotyka sygnał na swojej drodze. Siła sygnału Wi-Fi jest również zależna od innych czynników, przykładowo od ilości użytkowników korzystających z sieci.

Co daje wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Wzmacniacz sygnału funkcjonuje na podobnej zasadzie co router. Różni się tym, że nie łączy się bezpośrednio z Internetem tylko z udostępnioną siecią przez router. Wzmacnia siłę odebranego sygnału i rozsyła go dalej, dzięki czemu zwiększa obszar dostępu do sieci Wi-Fi.

Gdzie zamontować wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Repeater Wi-Fi wzmacnia sygnał sieci bezprzewodowej w wybranym przez nas obszarze. Wystarczy umieścić wzmacniacz sygnału w konkretnym miejscu, uruchomić go oraz podłączyć do sieci Wi-Fi i już możemy cieszyć się wzmocnionym sygnałem sieci bezprzewodowej.

Jaki wzmacniacz sygnału Wi-Fi?

Jednym z ważniejszych parametrów wzmacniaczy sygnału Wi-Fi jest jego częstotliwość. Podstawowym standardem jest częstotliwość 2,4 GHz, jednak coraz częściej można natknąć się na wzmacniacze dwuzakresowe, które korzystają z częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki standardowi 5 GHz możemy zwiększyć prędkość sygnału oraz wzmocnić jego siłę i jakość. Warto pamiętać, aby repeater był kompatybilny z routerem. Drugim ważnym parametrem jest obsługiwany standard Wi-Fi. Im wyższy standard, tym z większą prędkością będzie działać repeater.