Wideodomofony

Podkategorie

Wideodomofony

Użytkowa elektronika inteligentna staje się nieodłącznym wyposażeniem każdej nieruchomości prywatnej, jak i komercyjnej. Akcesoria elektroniczne, takie jak wideodomofon są w stanie znacząco podnieść komfort oraz bezpieczeństwo budynku. Wideodomofony umożliwiają na prowadzenie wideorozmowy między stacją bramową, a ekranem zainstalowanym w domu. Wideodomofony mogą również mieć funkcje interkomu pozwalającą na komunikację między użytkownikami.

Wideodomofony

Wideodomofon - który wybrać?

Obecnie na rynku występują różne rodzaje wideodomofonów. Wybór zależy od naszych potrzeb i możliwości instalacyjnych.

Wyróżniamy:
● Wideodomofon analogowy - charakteryzuje się tym, że do jego instalacji wymagane jest poprowadzenie okablowania w budynku. Dlatego najlepszym momentem na jego instalacje jest etap jeszcze przed wykończeniem budynku.
● Wideodomofon cyfrowy - podobnie jak wideodomofon analogowy, potrzebuje odpowiedniego okablowania, jednak mniej skomplikowanego. Wystarczy jeden przewód, aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk i obraz.
● Wideodomofon IP - to urządzenie wykorzystuje przesyłanie danych przez Internet, dzięki Wi-Fi lub przez podłączony kabel. Dzięki, temu rozwiązaniu otrzymujemy prosty dostęp i możliwość sterowania wideodomofonem na odległość przez aplikacje mobilną na smartfon lub tablet.

Podczas wybierania wideodomofonu można zdecydować się na wideodomofon bezprzewodowy. Nie wymaga okablowania, aby sprawnie działać. Świetnie sprawdzi się tam, gdzie etap wykończeniowy, jest już zakończony.