Wideokonferencja

Podkategorie

Wideokonferencja

Rozwijająca się technologia umożliwia nam kontakt z ludźmi z całego świata. Wideokonferencja pozwala na interaktywną komunikację multimedialną z wybranymi osobami. Zazwyczaj realizuje się ją przy pomocy komputerów. Polega na przesyłaniu obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym, z dużą prędkością, pomiędzy odległymi lokalizacjami. Uczestnicy wideokonferencji widzą się i rozmawiają jednocześnie.

Wideokonferencja

Urządzenia do wideokonferencji

Chcąc przeprowadzić wideokonferencje, stanowisko powinno być wyposażone w komputer albo urządzenie mobilne, kamerę wideo, głośnik oraz mikrofon. Można także skorzystać z zestawów słuchawkowych lub zestawów głośnomówiących. Niezbędnym elementem jest także odpowiednie oprogramowanie, które posiada usługę wideokonferencji. Podczas wideokonferencji należy posiadać stabilne połączenie z Internetem, aby wyeliminować ryzyko zerwania połączenia, które doprowadzić do niechcianego zakończenia rozmowy.

Wideokonferencja staje się coraz bardziej zaawansowana i popularna. Coraz częściej wykorzystuje się ją podczas edukacji na odległość lub podczas wirtualnej opieki medycznej w służbie zdrowia. 

Z czego składa się zestaw do wideokonferencji?

Podstawowymi elementami zestawu do wideokonferencji jest:
● kamerka
● mikrofon
● głośnik

W naszym sklepie znajdziesz:

● Zestawy do wideokonferencji dla Microsoft Teams
● Zestawy do wideokonferencji dla Zoom
● Wideokonferencja USB
● Kamerki internetowe
● Wideotelefony
● Mikrofony rozszerzające
● Akcesoria do wideokonferencji